ריטרגטינג (רימרקטינג) -כל הדרכים להחזיר גולשים לקנייה באתר המכירות שלכם

בשלוש השנים האחרונות ישנו שינוי גדול בשוק הפרסום ברשת ושיפור דרמטי בכלי הפרסום הקיימים אשר הופכים לחכמים יותר, משוכללים יותר ונגישים יותר, קמות חברות מידע וטכנולוגיה שעסוקות בלמצא עבורנו את הלקוח הפוטנציאלי הבא והפרסום ברשת הופך למשוכלל ואוטומטי יותר, קצב השינויים התגבר כשבפיhסבוק הציגה את כלי הפרסום החדשים שלה לפני כשנתיים (lookalike , custom audiences ) ומאז גוגל וחברות נוספות נעות בקצב מהיר עד מעייף כשכל חודש אנו שומעים ומתנסים בכלי פרסום חדשים ומשוכללים יותר. כשהכלי שאומץ במהירות הגדולה ביותר הוא הריטרגטינג:

מודעות להחזרת גולשים שביקרו באתר שלכם – ריטרגטינג  ( רימרקטינג ):

רימרקטינג חכם לעסקים ואתרי מכירה
התחום החם והמתפתח ביותר הוא תחום הצגת מודעות לגולשים שכבר ביקרו באתר שלכם: נקרא גם רימרקטינג או ריטרגטינג.
כאשר הפרסומות מוצגות לגולש אחרי שכבר עזב את האתר שלכם. זהו כלי די בסיסי היום וניתן להשיגו ברשת הפרסום של גוגל, במערכת הפרסום של פייסבוק ודרך חברות רבות וחברות צד שלישי נוספות שנקראות בשם כללי (DSP ,RTB ).

 ניתן להציג מודעות ריטרגטינג לגולשים שביקרו בדף מסוים באתר או שביצעו פעולה בזמן ששהו באתר שלכם וכבר ישנה אפשרות מתקדמת אף יותר להציג מודעות ריטרגטינג אוטומטיות שמיוצרות על ידי המערכת: גם התמונה וגם הטקסט למודעה נשאבים מהאתר שלכם אוטומטית ומוצגים אוטומטית ללקוחות שביקרו בעבר בדף מוצר מסוים באתר המכירות שלכם. סוג זה של מודעות נפוץ בעיקר באתרי Ecommerce גדולים או באתרי תיירות שיציגו לכם מודעה אוטומטית לאחר ביקרתם בדף של מלון מסוים או בדף של מוצר מסוים שהתעניינתם בו.

חברות המציעות מודעות ריטרגטינג:

ישנן לא מעט חברות שמציעות ריטרגטינג/רימרקטינג ברמות תחכום משתנות ומומלץ לבחור טוב עם מי עובדים בהתאם לקהל היעד היעד ולמדינת היעד: חלקן מעדיפות לעבוד בצורה פחות שקופה, לחלקן אין את האפשרות למצא את הגולשים שביקרו באתר שלכם, חלקן ישלחו אליכם טראפיק מאתרים לא משובחים, או ידווחו לכם על הקלקות שלא קרו במציאות. בכל מקרה חשובה הגישה לנתוני ההקלקות והמיקומים מהם מגיע הטראפיק ולמרות שהתחום הולך לאוטומציה אנחנו עדיין לא שם ומומלץ כמו תמיד לנבור בנתונים ולבצע אופטימיזציה ידנית מידי פעם..  ניתן לפרסם מודעות דרך חברות מתמחות בריטרגטינג כמו : Retargeter ,Chango, Perfect Audience, Adroll ועוד..

Facebook Retargeting

פייסבוק מציעים בניית קהלים כבר שנתיים ומאפשרים הקמת קמפייני ריטרגטינג כחלק ממערכת הפרסום 

– ניתן להציג מודעות ריטרגטינג בניוזפיד כפוסטים ולהציג מודעות לגולשים שביקרו בדפים מסוימים באתר לאחר הטמעת קוד

– כלי אפקטיבי מאוד לייצר מכירות באתרי סחר:  מודעות ריטרגטינג דינמיות בפייסבוק וזאת על ידי שימוש חכם ומבוסס נתונים.

מהן מודעות ריטרגטינג דינמיות ואיך הן מייצרות יותר מכירות מהאתר

מודעות ריטרגטינג בגוגל Google Remarketing Ads

 גוגל מציעים מגוון רחב של אפשרויות ריטרגטינג מתקדמות ומבוססות נתונים, ( גוגל קוראים למוצר רימרקטינג ) אלו האפשרויות העומדות בפניכם וקישור לאסטרטגיות רימרקטינג מומלצות בכתבות הבאות:

– ריטרגטינג בסיסי ללקוחות שביקרו באתר – אסטרטגיות ריטרגטינג

– ריטרגטינג שמבוסס על נתוני גוגל אנליטקס – אסטרטגיות לפרסום ריטרגטינג מבוסס נתוני גוגל אנליטיקס

– ריטרגטינג דינמי שנקרא בגוגל Dynamic Remarketing מציע יצירת מודעה אוטומטית והצגתה לגולש אחרי שצפה במוצר מסוים באתר המכירה, על ההבדל בין מודעות רימרקטינג רגילות לדינמיות ואסטרטגיות מתקדמות ליצירת מכירות בעזרת רימרקטינג דינמי 

– מודעות ריטרגטינג ברשת החיפוש: מודעות טקסט לגולשים שביקרו באתר שלכם ויוצגו במנוע החיפוש – אסטרטגיות יעילות לרימרקטינג ברשת החיפוש 

– יוטיוב ריטרגטינג – הצגת מודעות לגולשים שצפו בסרטונים שלכם ביוטיוב  

 

ישנן אסטרטגיות שימוש רבות בכלים מתוחכמים אלו וכדאי להתייעץ עם מומחה להתקנה נכונה ולניהול הקמפיינים בהצלחה. אני מציעים הקמת קמפיינים בגוגל ובפייסבוק והטמעת רימרקטינג דינמי וקמפייני רימרקטינג ברשת החיפוש וביוטיוב. למידע נוסף –צרו קשר

פרסום אתר מכירה : פרסום מתקדם בגוגל -מודעות רימרקטינג בחיפוש ומודעות שופינג

פרסום אתר מכירה : פרסומות רימרקטינג למתקדמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *