כך תבקשו הצעת מחיר ממומחה SEO לקידום אתר המכירה בהצלחה?

כך תבקשו הצעת מחיר ממומחה SEO לקידום אתר המכירה בהצלחה?

רב בעלי העסקים ובכללם בעלי אתרי המכירות ניגשים לתקציב השיווק ומחלקים את התקציב בין פרסום ברשתות חברתיות, פרסום PPC ובסוף הדרך גם מתפנים לשים תקציב ל SEO – קידום אתר המכירה , חלק מבעלי האתרים מתנסים לבד בקידום האתר וחלקם פונים לאיש מקצוע שיקדם את האתר כבר בתחילת הדרך. רובם מבקשים הצעות מחיר לקידום האתר או מתמחרים את ההוצאה על קידום האתר בצורה שתבטיח כישלון.

כתבה זו תסביר איך ניתן להתחמק ממלכודות התיירים בתחום הכי בעייתי באינטרנט ולמצא חברת / מומחה SEO מוצלח שגם יבצע עבודה ויקדם את אתר המכירה להצלחה בשנים הבאות.

איך ניגשים לבניית תקציב לקידום אתר המכירה :

המציאות היא שבעלי אתרים ניגשים לקידום מזוית עסקית, ומוכנים להשקיע בערוץ השיווק – SEO תקציב מסויים.

לפעמים זהו אחוז מהתקציב הכללי ולפעמים מספר שרירותי איתו מרגיש בעל העסק בנוח, או  במקרים אחרים תקציב קטן מהתקציב הכללי שנשאר לצרכי קידום אתר המכירה כך שבסופו של יום מגיעים למקדמים בקשות לקידום האתר בסכומים שונים ובמקרים רבים נמוכים יחסית.

" מעוניין לקדם את אתר מכירה בתקציב של ב1000 ש"ח לחודש

או "מחפש קדם לי את האתר ב2,000 ש"ח בחודש" וכו.

או " קדם לי אתר מכירה בתחום היהלומים בארה"ב ב 500 דולר בחודש"

 • המציאות היא שרב בעלי העסקים ימצאו מקדם אתרים או חברה לקידום שיעבדו עבור הסכום המוצע, וכן גם במקרה של " קידום אתר מכירה בתחום התכשיטים – יהלומים ב500 דולר לחודש נמצא מקדם ! מקצוען מהשורה השניה או השלישית שיקדם את האתר.

כך שבעל האתר מרוצה שמצא מומחה קידום לאתר המכירה שהוא גם טוב וגם זול לקידום העסק אונליין!  

אך זה לא המצב במציאות כי שוק מקדמי האתרים בכלל ובמיוחד השוק הישראלי בנוי מישראלים ומקדמים שמבינים עניין 🙂 ויודעים להתנהל ברומא כרומאים.

מה הבעייה עם הגישה הזו לתמחור ולמציאת מומחה SEO:

הבעייה שב 100% מהמקרים פרויקטים לקידום אתר שמתוקצבים נמוך מידיי יעברו לידיים של אנשי קידום שהם:

 1. פרילנסר שהתחיל לעבוד בתחום או חאפר שאין לו את היכולות, הכלים והידע לקדם אתר לקח את הפרויקט, ואז או ש:
 • המקדם לעתיד יקח  כסף ולא יעשה כמעט כלום בגלל חוסר מוטיבציה וידע
 • המקדם לעתיד / חאפר יגיע עם מוטיבציה ובלי כלים וידע ואז המצב גרוע הרבה יותר- יעלה יותר כסף לתקן טעויות שנוצרו בתחילת הדרך.
 1. אופציה שנייה היא שמקצוען לקח את הפרויקט אבל לא כלכלי לו להשקיע בפועל ומה שהלקוח יקבל זה מנהל לקוח שיודע למרוח ולהסביר למה דברים לא קורים, כך שבפועל משלמים על " מישהו נחמד שיחזיק לכם את היד ויגיד שיהיה בסדר"

האופציה השלישית שלכאורה הייתה על השולחן:  מקדם אתרים שהוא גם מקצוען וגם יעבוד עבורכם לא קיימת. מכיוון שתקצבתם את הפרויקט נמוך מיידי.

התוצאה: בעל העסק לא מקדם את העסק ומבלה זמן רב בניהול מיקרו של הפרילנסר בתקווה שיעשה משהו או במקרה הגרוע יותר כבול מול חברה בה נציגים יאמרו שעשו דברים כשבפועל לא עשו שום דבר.

כך שבתחומים רבים  כדאי להיכנס ולשחק את המשחק כדי להרוויח או להישאר בחוץ:

" בעלי עסקים צריכים להבין לגבי תקציבים – שלא הם קובעים אותם, אלא הדרישה שלהם, מול איש המקצוע, ושיש רף מסויים שמתחתיו מקבלים רק דוחות חודשיים, בלי השפעה עסקית כלשהי. ואחרי זה עוד זועמים על חוסר האמינות בתחום הקידום…

איך לתקצב קידום אתר וקידום חנות אונליין:

כללי האצבע בתחום הם צפייה בעלויות הפרסום בגוגל והערכת עלויות לקליק ורמת תחרות וסקירה נוספת של כמות המתחרים בשוק לביטויי החיפוש הראשיים וכמובן פנייה לאיש מקצוע ובקשת הערכת רמת התחרות והערכת סדרי גודל להוצאה מומלצת לקידום האתר.

כלל אצבע נוסף : לרב תקציב קטן לא מאפשר קידום אמיתי ויעיל בתחומים רבים ובמיוחד לאתרי מכירות שהם מורכבים יותר, כך שאם התקציב שלכם הוא 1000 1500 שח לקידום האתר, זה כנראה לא ריאלי ועדיף להשקיע את הסכום על פרסום בו תקבלו משהו מאשר באיש קידום שלא יבצע כמעט כלום כל חודש.

חשוב לציין שעדיין יש מרווח וניתן לדבר על רמת אגרסיביות בקידום האתר, וכמו שניתן להוציא סכומים גדולים על PPC או סכומים בינוניים כך ניתן לעבוד גם בתחום הקידום. כך שיש מרווח תמרון וניתן לסגור חוזי קידום אתר בטווחים שונים ורמות שונות של אגרסיביות לכניסה לשוק.

כמה זה פשוט לעבוד איתנו? 

 • שילחו מידע, כמה שיותר מפורט על הפרויקט שלכם:
 • צריכים אתר חדש? נתקשר ונבין מכם האם מדובר בפרויקט פשוט וזול או מורכב 
 • יש לכם אתר קיים ורוצים תיקון פה ושם: תיקון תקלות קטנות וגדולות, שדרוגים, התקנת פלאגינים, הטמעת פיקסלים לגוגל, פייסבוק, גוגל אנליטיקס וכו - נשלח לכם הצעת מחיר פשוטה ישירות למייל וזמן לביצוע
 • מעוניינים בהקמת קמפיין גוגל שופינג בעלות חד פעמית?, כתבו לנו
 • העבודה יכולה להיות על בסיס שעתי או בתמחור קבוע פר פרויקט 
 • למידע נוסף צרו איתנו קשר, נשמח להכיר  
 • אנחנו גם זמינים בטלפון אך תמיד נעדיף לקבל פרטים על הפרויקט, לינק לאתר וכו כדי ליעל את התהליך ולייצר עבורכם הצעת מחיר זולה ומהירה

 

האתר הבא שלכם מחכה לכם, צרו קשר