שיווק איקומרס באמצעות אפילייאטס – איך מוכרים את המוצר שלכם דרך אנשים אחרים?

שיווק אתרי מכירה – איקומרס באמצעות אפילייאטס איך מוכרים את המוצר שלכם דרך אנשים אחרים?

יש הרבה דרכים לשווק את אתר המכירה שלכם! בין אם אתם מוכרים מוצר פיזי שניתן להחזיק בידיים, מוצר שזמין להורדה או שירות מסויים- אתם תמיד יכולים למקסם את המכירות שלכם אם תתנו לאנשים אחרים לפרסם עבורכם! האנשים האלה נקראים אפילייאטס- והם עובדים בשבילכם, לפעמים, בלי שבכלל תדעו עליהם!

מה זה בכלל אפילייאט?

אפילייאט (באנגלית Affiliate) הוא מישהו שמזוהה עם המוצר שלכם. אדם או חברה אשר בחרו ליצור קשר עסקי עם החברה שלכם במטרה לעודד אנשים לקנות את המוצר שאתם מוכרים או לרכוש את השירות שאתם מציעים.

בניגוד לחברות פרסום כמו גוגל, אפילייאטס לא יגבו מכם כסף על המודעה שהם שמים באתר שלכם, או על קליקים שמגיעים אליכם מהאתר שלהם. אפילייאטס מקבלים תשלום על השירות שלהם- רק כאשר מתבצעת מכירה!

איזה סוג של חברות איקומרס כבר עובד עם אפילייאטס?

למען האמת- כמעט כולן!

אם תכנסו לאתרים גדולים כמו איביי, אמאזון, עלי אקספרס, וכו׳- תראו שיש איזור למטה המיועד לאפילייאטס! האתרים האלו יצרו מערכת בה אנשים פרטיים יכולים להירשם על מנת להתחיל להפיץ לינקים של החברה- ובכך לעודד מכירות !

כל אפילייאט מקבל לינק משלו, עם קוד מעקב יחודי, וכאשר לקוח פוטנציאלי נכנס לאתר דרך לינק אפילייאט- הכניסה והקליק נרשמים במערכת. ברגע שאותו לקוח מבצע רכישה- המערכת יודעת לתת לאפילייאט אחוזים מאותה המכירה- וכך האפילייאט מרוויח כסף.

האם חייבים מערכת עצמאית על מנת לעבוד עם אפילייאט?

אתרים גדולים בונים לעצמם מערכת יעודית עבור האפילייאטס שלהם.

יש להם את הכסף והיכולת הטכנית לבנות מערכת שכזו, לתפעל אותה, ולתת עבורה שירות לקוחות.

הם גם יודעים שהשם שלהם לבדו ימשוך אנשים פנימה, ושלא תהיה להם בעיה להשיג אפילייאטס על המערכת שלהם.

אבל לא כל אתר ולא כל חברה יכולים להרשות לעצמם מערכת שכזו, או רוצים בכלל ״להתעסק״ עם מערכת שכזו.

עבור חברות קטנות יותר, או חברות אשר רוצות פתרון מהיר- יש אתרי אפילייאט.

אתרי אפילייאטס הם אתרים אשר מרכזים בתוכם מגוון רחב של חברות המוכרות מוצרים או שירותים שונים, ללקוחות מכל העולם.

כאשר בלוגר או חברה רוצים לייצר כסף נוסף באמצעות לינקים למוצרים אונליין- הם יוצרים קשר עם אותם אתרים ונרשמים לקבלת פרופיל אפילייאט.

לאחר שהם מקבלים פרופיל באתר הם יכולים לראות את כל המפרסמים והחברות שנרשמו באותו אתר- ולהירשם אל התכניות שלהם בנפרד!

כל מפרסם או חברה מציעים אחוזים שונים, מוצרים שונים, ומיועדים לקהל יעד שונה במדינות שונות. עבור האפילייאט זה כמו תפריט של מוצרים וחברות ממנו הוא יכול לבחור את מה שמתאים לו!

כך למשל, בלוגרית עם בלוג על אמהות ותינוקות תבחר בחברות המספקות מוצרים ושירותים לתינוקות ואמהות טריות, ותוותר על מפרסמים המציעים מוצרי גינון- שאינם רלוונטיים לבלוג שלה.

איך אפילייאטס מפרסמים את המוצרים מהחנות אונליין?

לכל אפילייאט יש את הטכניקות שלו לפרסם את המוצר שלכם!

כמעט כל החברות המציעות תכנית אפילייאט, או אתרים הרושמים אפילייאט דורשות מכל בלוגר או חברה הרוצים לשווק מוצרים דרך המערכת שלהם- להציג אתר.

אבל האמת היא, שהאפילייאט לא תמיד חייב אתר על מנת למכור את המוצרים שלכם!

הנה כמה דרכים בהן אפילייאטס משווקים את המוצר אונליין:>

–        באמצעות תוכן באתר שלהם: כתיבת כתבה יעודית על המוצר שאתם מציעים או על השירותים שהחברה שלכם מספקת, וחשיפת הכתבה הזו לקהל שלהם.

–        באמצעות ניוזלטר: נניח ויש לכם אתר על אורח חיים בריא. האתר מדבר על כושר, על אכילה נכונה ועל איך ניתן להוריד במשקל ולהישאר רזים! אנשים הקוראים באתר נרשמים למערכת דילוור, וכאשר הבלוגר רוצה להרוויח קצת ״הכנסה נוספת״ הוא שולח אימיילים לנרשמים שלו על המוצר שלכם!

–        באמצעות רשתות חברתיות: אם בלוגרית אופנה מסויימת כותבת הרבה על אופנה בבלוג שלה, היא לא חייבת לכתוב כתבה שלמה על המוצר שלכם! היא יכולה להעלות תמונות של המוצרים שלכם ישירות לרשתות החברתיות שלה (לרוב פייסבוק תהיה הרשת החברתית למטרה זו) ולצרף את הלינק שהיא קיבלה ממערכת האפילייאט! כך, כל מי שלוחץ על הלינק, ישירות מהפייסבוק, מגיע אל האתר שלכם עם לינק מעקב שנרשם במערכת עבור הבלוגרית!

–        באמצעות סרטון מכירה ביוטיוב (או ברשתות חברתיות) : מעצמת השיווק בוידאו גדלה מיום ליום והרבה בלוגרית בוחרים ביוטיוב (או בסרטונים בפייסבוק) כדרך התקשורת המרכזית שלהם עם הקהל!
ישנם בלוגרים שיקחו את המוצר שלכם ויעשו עליו סרטון שלם! מסבירים לקהל שלהם את היתרונות והחסרונות במוצר (בעיקר היתרונות) וכיצד ניתן לרכוש אותו. הרכישה, כפי שהם יסבירו, תתבצע באמצעות לינק למטה בתיאור הסרטון! אותו לינק מעקב שהם קיבלו מהמערכת שלכם!

–        באמצעות סרטון כללי ביוטיוב: בלוגרים לא חייבים לעשות סרטון רק על המוצר שלכם על מנת למכור אותו!
נניח ואתם מוכרים תכשיר ניקוי לפנים, תכשיר טבעי אשר ניתן להסיר איתו איפור!
בלוגרית אשר עושה סרטונים על איפור, יכולה להוסיף בסוף הסרטון, לאחר שהיא מראה את הטכניקה שלה ואת המראה הרצוי, הערה על המוצר שלכם! היא יכולה להגיד שהיא ממליצה על המוצר שלכם כדרך להסרת איפור- וכמובן- שהלינק לרכישה יופיע בתיאור הסרטון למטה!

–        באמצעות מודעות סיידבר: הבלוגרית לא חייבים להגיד שהם מוכרים לכם משהו. ממש לא. נניח ובלוגר מסויים כותב על עדכוני ספורט וחדשות שמעניינות באופן כללי גברים, ואתם מוכרים תכשיר גילוח חדש לגברים. הבלוגר לא חייב לרשום על המוצר שלכם כלל. הוא יכול פשוט לשים את הבאנר שלכם בתפריט הצידי של האתר שלו (סיידבר) ובכך להגדיל את החשיפה למוצר שלכם מתוך הקוראים שכבר נמצאים באתר שלו וקוראים על המשחק שהיה אתמול!

לכל אפילייאט יש את הדרכים שלו למכור את המוצר שלכם!היצירתיות היא לגמרי הממלכה שלהם, וככל שאפילייאט יהיה יותר יצירתי – כך הוא ירוויח לכם ולו יותר כסף!

למה כדאי לשווק את החנות אונליין באמצעות אפילייאטס?

שיווק המוצר שלכם באמצעות אפילייאט הוא מה שאנחנו קוראים לו בשפה המקצועית – Win Win Situation !

תחשבו על זה… אתם משקיעים כל כך הרבה כסף על באנרים בגוגל, מודעות טקסט וקידום של הפוסטים שלכם ברשתות חברתיות! את כל הכסף הזה אתם משקיעים ללא הבטחה לתמורה, ולעיתים- ללא פרופורציות!

נכון, יש הרבה דרכים למקסם את השיווק שלכם באינטרנט ולדאוג שלא תשלמו הון קטן על כל לקוח חדש, אבל אין באמת דרך מיידית להשיג תוצאות שלא תעלה לכם כסף להתחיל!

כאשר אתם עובדים עם אפילייאטס- אתם לא משלמים להם עד שלא מתבצעת מכירה!

כך שבעצם… יש להם מנהלי שיווק קטנים פרושים בכל העולם אשר עובדים בשבילכם… בחינם!

האפילייאטס יעבדו על לפרסם את המוצר שלכם- והתשלום על השירות שלהם יתבצע רק ברגע שהם יכניסו לכם לקוחות! על כל רכישה שהם יביאו לאתר של החברה שלכם- הם ירשו אחוזים.

כמה אחוזים? האחוזים להם הסכמתם בהסכם שלכם מול האפילייאטס!

אם יש לכם מערכת נפרדת, השייכת רק לכם, אתם קובעים את האחוזים וההטבות, ורשאים להציע לאפילייאטס כמה שתרצו! קחו בחשבון, אם אתם מציעים 5% מהמכירה על מוצר מסויים, וחברה המשווקת מוצר מתחרה תציע לאפילייאטס 12%- לא תהיה להם סיבה לבחור לשווק את המוצר שלכם, היות והם בעצמם משקיעים זמן, מאמץ וכסף על מנת לקדם את המוצר בהבטחה לאחוזים!

אם אתם עובדים עם מערכת גדולה יותר, המרכזת בתוכה מגוון הצעות, ייתכן והמערכת עצמה תגיד לכם כמה להציע על מנת להישאר תחרותיים ולקבל הצעות מאפילייאט שונים על שיווק המוצר שלכם!

האם יש משהו שאני יכול לעשות על מנת להשיג יותר משיווק אפילייאט?

וודאי!

כמו בכל תחום בשיווק- ככל שתשקיעו יותר- כך תקבלו יותר! אם אתם רוצים לוודא שתקבלו אפילייאטס טובים למוצר שלכם, ושהם ישארו עם המוצר שלכם לאורך זמן- חשוב מאוד שתשמרו איתם על קשר- ותזכירו להם באופן שבועי/דו שבועי למה כדאי להם לפרסם דווקא אתכם!

זה לא משנה איזה מוצר אתם מוכרים, או איזה שירות, מוצרים חדשים, הנחות ומבצעים זה משהו שיש לכל חברה!

אם אתם עובדים עם אפילייאטס יהיה חשוב להם, ולכם, שתעדכנו אותם בכל התפתחות חדשה אצלכם בחברה!
שלחו להם אימיילים, או צרו איתם קשר, לגבי הנחות שאתם מציעים, שירותים חדשים שהוספתם, מוצרים חדשים שהוספתם, או אם אתם פוצחים במבצע של משלוח חינם!

שתפו איתם מידע על המוצר שלכם, על הרקע שלו- תנו להם קצת יותר ״בשר״ לתוכן שלהם- והתוצאה תהיה- קהל מעוניין הרבה יותר- רווח לכולם!

כמו כן, שימו לב שיש לכם ערכת מדיה מעודכנת!
הרבה אפילייאט ישתמשו בבאנרים שלכם על מנת לשווק את המוצרים שאתם מציעים. יש בלוגרים שיכינו את הבאנרים בעצמם, ישנו את הצבעים ויצרו מודעה שמתאימה לאתר שלהם, אבל מרבית הבלוגרים יקחו מכם את הבאנרים שלכם, שאתם עיצבתם, ודרכם יציגו מבצעים, הנחות ואת השירות שלכם בכללי!

מסקנות

שיווק באמצעות אפילייאטס הוכח והוא עובד!

אם אתם רוצים לעבוד עם אפילייאטס ולא יודעים איך להתחיל, או אם כבר התחלתם לעבוד עם אפילייאטס אבל רוצים לדעת איך למקסם את התוצעות שלכם- צרו איתנו קשר היום ונוכל לשוחח על איך לגרום ליותר אנשים להיחשף למוצר/שירות שלכם- באמצעות אפילייאטס!