בניית אתר SHOPIFY – (הדרך המהירה והקלה להקמת אתר מכירה (גם בעברית

 בניית אתר מכירה מבוסס Shopify שופיפיי (גם בעברית) – לאילו עסקים המערכת מתאימה ולאילו פחות? 

ממשיכים בסדרת הכתבות שלנו בנושא מערכות בניית אתרי מכירות והפעם סקירת המערכת הצומחת  מהר מכולן לבניית אתר מכירה ב 2018 – שופיפיי (Shopify ) . 

בכתבה זו נסביר מהי Shopify, יכולות המערכת, יתרונות וחסרונות מול מערכות להקמת אתרי מכירה אחרות, כמו כן נספק מידע על מחיר בניית אתר מכירות מבוסס שופיפיי, מה תוכלו לקבל מהאתר שתבנו ומה פחות.

נכון ל2020, שופיפיי היא המערכת הצומחת ביותר בעולם להקמת אתרי מכירה ולמרות שישנן מערכות רבות ואחרות שנמצאות בשוק שנים רבות, shopify  היא פיתרון מצוין לכל מי שמעוניין באתר מכירה עם תפעול פשוט יחסית המבוסס על מערכת מוצלחת ופופולרית מאוד. 

תוכלו להקים חנות שופיפיי בלינק הבא: בניית (עצמית) אתר שופיפיי

אז עד כמה Shopify פופלרית ונפוצה יחסית למערכות בניית אתרי איקומרס אחרות:

נתונים מתוך אתר buildwith – דוח  אתרי איקומרס בעולם.  

ווקומרס יחסית למערכות בניית אתרים אחרות 2019מהי ומזה מערכת שופיפיי shopify לבניית אתרי מכירה

shopify  היא חברת סטארט אפ קנדית המתפעלת מעל חצי מליון חנויות (נכון ל2020) והיא המערכת אתרי המכירה הפופולרית ביותר ובעלת הצמיחה המהירה ביותר ב 3 השנים האחרונות בישראל ובחו"ל. 

המערכת נחשבת למערכת הנוחה ביותר והקלה ביותר לשימוש למשתמש הממוצע ובעקבות זאת ההצלחה הגדולה והפופולריות הגדולה בקרב בעלי אתרי מכירות שחיכו המון זמן לחברה שתהפוך את הבעלות על אתר מכירה לעניין פשוט להמונים.

בעקבות הפופולריות הגדולה וחוות דעת החיוביות מקיר לקיר פותחו אינסוף תוספים לאתרי שופיפיי והיום ניתן להוסיף כלים ופיצ'רים נוספים לאתר בלחיצת כפתור: ממערכות אימייל, פיקסלים, מדידה מדויקת עם גוגל אנליטיקס, כלי קידום, פופאפים, אינטגרציה עם פייסבוק, גוגל שופינג ועוד ועוד. 

כל אלו גרמו אלפי בעלי אתרי מג'נטו, וורדפרס, ואופן קארט קטנים לעבור לשופיפיי בשנים האחרונות (בעיקר בארה"ב) וכך לחסוך אלפי דולרים בעלויות תחזוקה ופיתוח שהיו יקרות מאוד בעבר.

תוכלו להקים חנות שופיפיי בלינק הבא: בניית (עצמית) אתר שופיפיי

בניית חנות וירוטאלית מבוססת Shopify בעברית – יתרונות

 • ראשית מדובר באחת מהמערכות הנוחות ביותר לבעל האתר, נוחה לעבודה יום יומית גם ברמת התכנות וחשוב לא פחות גם בשימוש של בעל חנות או מנהל חנות שאינו טכנולוגי במיוחד.
 • האתר מאוחסן ומאובטח על ידי שופיפיי ואין צורך לדאוג לעידכוני מערכת כל הזמן או להחזיק מתכנת צמוד שיתקן ויעדכן פלאגינים כל כמה חודשים
 • שופייפיי נבנתה מראש כמערכת לבניית אתרי מכירה.  
 • קידום אתרי שופייפי: המערכת מגיעה עם סט אפ מצויין לקידום בגוגל, ומגיעה עם מפה אתר קובץ רובוטס ואפשרות לעדכן בקלות כותרות ותיאורים לדפי האתר ודפי המוצרים, אך הנוחות הזו והפשטות אינה מתאימה למי שאוהב שליטה מלאה באפשרויות הקידום ובעלי אתרים מתקדמים שרוצים לקחת את קידום האתר לרמות גבוהות יותר  ימצאו מגבלות שיקשו קצת. (לא משהו בעל האתר הממוצע ישים אליו לב)
 • התאמה למערכות פרסום מתקדמות לאיקומרס: ישנם אינסוף תוספים לכל פיצ'ר אפשרי של פרסום אונליין, אם זה תמיכה בפיד מוצרים של פייסבוק או פיד מוצרים לגוגל, תמיכה בגוגל שופינג, תמיכה מלאה בחנויות בפייסבוק, הטמעה קלה של פיקסלים של המערכות השונות, גוגל טאג מנג'ר, גוגל אנליטיקס לאתרי מכירה ועוד.
 • קהילת מפתחים גדולה – במידה ולא תהיו מרוצים מספק הפיתוח (המתכנת) שלכם תמיד תוכלו לעבור למתכנת אחר בלי להיות כבולים כמו שקורה בחברות רבות.
 • אחסון אתר – אין צורך לשלם על אחסון בנפרד, זה כלול בתוכנית.
 • עלויות תפעול זולות יחסית – תשלום חודשי סביר עבור האתר. 

חסרונות המערכת: 

 • אתרי שופיפיי אינם בעלי קוד פתוח
 • קידום אתרי שופייפי: המערכת מגיעה עם סט אפ מצויין לקידום בגוגל, ומגיעהעם מפה אתר קובץ רובוטס ואפשרות לעדכן בקלות כותרות ותיאורים לדפי האתר ודפי המוצרים, אך הנוחות הזו והפשטות אינה מתאימה למי שאוהב שליטה מלאה באפשרויות הקידום ובעלי אתרים מתקדמים שרוצים לקחת את קידום האתר לרמות גבוהות יותר  ימצאו מגבלות שיקשו קצת. (לא משהו בעל האתר הממוצע ישים אליו לב)
 •  
 • ווקומרס בנוייה כתוסף המתווסף לאתר וורדפרס ולכן כמו כל אתרי וורדפרס יש צורך בעידכונים יחסית דחופים כדי שהאתר ימשיך לתפקד בצורה תקינה וכדי שלא ייהיה חשוף לפריצות של האקרים.
 • עידכוני ווקומרס מורכבים יותר ודורשים פיקוח ואיש מקצוע המתמחה בווקומרס
 • מתכנתי וורדפס רבים מכירים את המערכת ברמה הבסיסית אך תידרשו למצא אנשי מקצוע המתמחים בווקומרס מכיוון שאתרים אלו מורכבים יותר.
 • באתרים גדולים ( אלפי מוצרים או וואריציות) תתכן איטיות של המערכת ואיטיות בעליה של דפי האתר, דבר זה יכול לפגוע באחוזי ההמרה ובחווית הגלישה של הלקוח
 • באתרים מרובי שפות (יותר מ2 ) תתכן מורכבות ואיטיות של המערכת

 (ישנן גם מערכות בניית מכירה מומלצות אחרות אם הכיוון הוא בנייה עצמית של אתר מכירה או בניית אתר גדול לעסק משמעותי).

יכולות ואפשרויות לקידום אתרי shopify בגוגל

מכיוון שההוצאה המרכזית  לאחר בניית האתר היא פרסום ושיווק וקידום, שיקול מרכזי הוא היכולת לעבוד עם המערכת ובעיקר לקדם את האתר בגוגל ללא בעיות.  לאתרי שופיפיי קיימים רוב הפיצ'רים והיכולות לקידום האתר אך המערכת אינה מצטיינת וזו אינה נקודת החוזקה הגדולה שלה.

בניגוד מערכות אתרי סחר אחרות (שחלקן בעייתיות במיוחד לקידום בגוגל), שופיפיי מאפשרת קידום בקלות ושליטה קלה במאפייני הקידום באתר בצורה נוחה מאוד ואפקטיבית ואתרים שהמשתמש הממוצע יהיה קל בהרבה לעדכן כותרות, תיאורים, אלט לתמונות וכו אך אם משתמש מתקדם או איש קידום מקצוען יעדיף מערכות אחרות בהן ישנה גמישות רבה יותר.

תמיכה במערכות פרסום מתקדמות – היתרון הגדול של המערכת:

מערכת תומכת בקלות ובמהירות בכל אפשרויות הפרסום המתקדמות ביותר לחנויות אונליין:

 • תמיכה מלאה ב Google Shopping !
 • תמיכה מלאה ברימרקטינג דינמי
 • תמיכה מלאה ויצירת קטלוגים ופיד מוצרים לגוגל מרצ'נט סנטר ולקטלוגים בפייסבוק ובאינסטגרם
 • תמיכה מלאה בהטמעת פיקסלים מתקדמים לביצוע רימרקטינג מבוסס דאטה

מדידה וגוגל אנליטיקס לאתרי סחר מבוססי Woocommerce 

 • תמיכה מלאה במדידה מתקדמת של Google Analytics לאתרי סחר. (עולה אלפים במערכות אחרות, בשופייפי ההטמעה קלה ופשוטה מאוד.)
 • תמיכה מלאה בגרסא המתקדמת Enhanced Ecommerce
 • תמיכה ב Google Tag Manager
 • שימוש במפות חום וכלים למדידת והקלטת גולשים
 • תמיכה בכל הפיקסלים הדרושים למדידת האתר

בניית אתר שופייפי בעברית או באנגלית לבד – האם זו מערכת לבנייה עצמית:

בהחלט ניתן לבנות אתר מכירה לבד, שופייפי היא אחת המערכות הפשוטות לתפעול ומאוד נוחה למשתמש הממוצע, אך כאשר רוצים אתר עם מראה מקצועי ובמיוחד כאשר מדובר באתר שופייפיי בעברית תהליך הבנייה מתחיל להיות קשה יותר ורב בעלי האתרים כבר בונים לקבלת הדרכה או בנייה על ידי מומחה כך שישאר להם רק להעלות מוצרים ולהתחיל למכור.

בניגוד למערכות אחרות, שופייפיי והחברה שמאחוריה חרטו על דגלם את קלות השימוש כדגל המרככזי של החברה ומי שמעוניין להתנסות יכול להיכנס לאתר ולהתחיל בבנייה ______.

סביר מאוד שהאתר הבנוי בבנייה עצמית יהיה מוגבל וכי בכל מקרה תצטרכו מתכנת לשינויים קטנים ותיקונים באתר ובסופו של יום כבר עדיף לבנות עם איש מקצוע אך אם יש לכם זמן, בניית אתר שופייפיי באנגלית אפשרית לחלוטין גם לבד.

מתחילים בבחירת תבנית חינמית או בקניית תבנית, וחשוב מאוד כאשר מדובר באתרי שופייפי בעברית לבחור תבנית מקצועית ללא באגים, אשר גם תומכת בעברית וקריאה מימין לשמאל. 

קראו את הסקירות המלאות של מערכת בניית האתרים מג'נטו ומערכת ווקומרס:

האם Magento היא הפלטפורמה המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם?   

האם ווקומרס (woccommerce ) היא הפלטפורמה המתאימה להקמת אתר המכירה שלכם?   

האם שופיפיי היא המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם? 

( קראו על מערכות לבנייה עצמית של אתר מכירות  )

האם Shopify   היא פלטפורמת בניית אתר סחר חינמית?

לא. שופייפיי היא מערכת נוחה וקלה לשימוש אך עם הנוחות מגיעות גם עלויות תפעול (אחרי 14 הימים הראשונים שהם חינמיים). בתשלום חודשי. אך אם מקבילים זאת לוורדרס או מג'נטו אןו כל מערכת פתוחה אחרת, בהן ישנן עלויות אחסון וגם תחזוקה לא קטנות בשופיפיי המערכת מגיעה עם עלויות חודשיות קבועות מחירון שופייפיי מעודכן.  

בניית אתר שופיפיי – האם זו  המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם?

בניית אתר במערכת שופיפיי מתאימה לחנויות קטנות ועסקים קטנים ובינוניים המעוניינים לבסס עסק משמעותי אונליין, המערכת שלמה ותומכת בכל צורך קיים לאתר סחר כך שלא תתקלו בבעיות ומגבלות שיעכבו את גדילת העסק בהמשך או יחייבו מעבר לאתר בפלטפורמה אחרת בהמשך.

נוחות השימוש, אינסוף התוספים לשופייפי מאפשרים ניהול חנות בנוחות וללא תקלות ולכן גם אנחנו בוחרים במערכת זו לבניית אתרי מכירה לרב הלקוחות שלנו, shopify  היא אחת המערכות המומלצות מנסיוננו לבניית אתרי מכירה קטנים או בינוניים ( מאות מוצרים ולא אלפי מוצרים)  אשר אינם צריכים תמיכה במספר שפות במקביל.

כאשר יש צורך בתמיכה בכמות גדולה מאוד של מוצרים, תמיכה במספר שפות רב, הוספת חיבור למערכות ניהול מלאי או תמיכה בכמות גדולה של סוגים שונים של מוצרים או קסטומיזציה מיוחדת נעדיף לבנות אתרים במג'נטו, או בוורדפרס כדי שהמוצרים יטענו ונוכל לנהל מלאים גדולים ללא בעיה ולחבר כל מערכת צד שלישי אל החנות.

במקרים בהם החנות היא לבעל עסק קטנטן ופונה רק לחול נעדיף לבנות אתרי Shopify או Woocommerce.

תוכלו להקים חנות שופיפיי בלינק הבא: בניית (עצמית) אתר שופיפיי

זמן ועלויות להקמת אתר shopify בעברית?

הקמת חנות היא לרב מעבר לבנייה, התהליך מתחיל בהבנת צרכי בעל העסק, אפיון בסיסי של החנות ועיצוב החנות. לאחר מכן מתחילה בניית האתר, הצגה ללקוח וכמה סבבי תיקונים ולסיום הדרכה לשימוש בחנות.

 • לרב מדובר על תהליך של כ 2-3 שבועות עד להשלמת הבנייה ומעבר לשלב השיווק.

עלויות לבניית אתר מכירה משתנות בין אתר לאתר בהתאם לדרישות הלקוח, מדובר בסדרי הגודל הן כ 7.5-9 אלף ש"ח לאתר מעוצב ומקצועי, ויכולות לעלות אם יש צורך בפיצרים מורכבים במיוחד או דרישות מיוחדות אחרות.

בניית אתר שופייפיי בעברית:

 • התאמה של התבנית ותרגום התבנית לעברית
 • עיצוב האתר
 • בניית האתר בהתאם לעיצוב בעברית
 • העלאת תכנים לעמודים המרכזיים באתר
 • העלאת 5 מוצרים
 •  חיבור סליקה לאתר

כבר בניתם חנות ואתם לא מרוצים מהמתכנת/הספק הנוכחי? אנחנו כאן ונוכל לתחזק ולתפעל את האתר עבורכם.