כמה עולה בניית אתר, אתר מכירות / חנות וירטואלית ומדוע הבדלי המחיר הגדולים בין אתרי סחר מסוג וורדפרס ווקומרס, קונימבו, WIX, מג'נטו, שופיפיי Shopify – , החנות של ישראכרט ומערכות אחרות

כמה עולה בניית אתר, אתר מכירות / חנות וירטואלית ומדוע הבדלי המחיר הגדולים בין אתרי מסחר מסוג וורדפרס – ווקומרס, קונימבו, מג'נטו, שופיפיי, WIX החנות של ישראכרט ואחרים

בעלי עסקים רבים לא מבינים מדוע ספקי בניית אתרי מכירות מסוימים מבקשים עשרות אלפי שקלים לאתר ואחרים מבקשים סכומים נמוכים משמעותית, ובאמת עומדים חסרי הבנה מול ההצעות שהם מקבלים, במקרים רבים התסכול הזה גורם לדחות את פרויקט להקמת אתר מכירות (חנות וירטואלית / אתר מסחר ) לזמן אחר או לבחור תוך התבססות על  הדבר היחיד שהם כן מביני בהצעה: המחיר.

השאלה הראשונה שלקוחות פוטנציאלים שואלים היא כמה עולה לבנות אתר מכירות? והתשובה הנפוצה הדי מתסכלת מבחינתם הינה "זה תלוי".

שאלה שנייה איתה מתמודדים בעלי חנויות לעתיד היא באיזה פלטפורמה כדאי לבנות את אתר המכירה, האם לבנות אתר איקומרס מבוסס מג'נטו, אתר מכירות מבוסס ווקומרס, שופיפיי shopify או אתרי מכירה (חנויות וירטואליות ) מבוססות קוד אחרות. וגם כאן התשובה זהה.

בכתבה זו נסקור את הנושאים הללו כך שתוכלו להבין על מה משלמים ומה ההבדלים בין מערכות המסחר השונות כך שתוכלו לדעת מה לקנות, וחשוב לא פחות להבין על מה תשלמו.

אז כמה עולה חנות וירטואלית (אתר מסחר / מכירה) בסיסית או מורכבת? הכתבה הבאה תסביר בפשטות על מה אתם משלמים 

לתוך הצעת המחיר שבעל העסק מקבל לבניית אתר מכירה נכנסים פרמטרים רבים ובעיקר תמחור זמן עבודה של אנשי  מקצוע, כך שככל שהאתר לוקח יותר שעות עבודה ויותר אנשי מקצוע שונים כך האתר הופך ליקר יותר. זוהי רשימת אנשי המקצוע המעורבים בבניית אתר: מאפיין, מעצב, בונה אתרים (  מתכנת ברב המקרים ), מעלה תכנים, ומנהל פרויקט שבהרבה מקרים גם מתנהל מול הלקוח. במקרים רבים ניתן לוותר על חלק מבעלי המקצוע ולהוזיל עלויות וזה במחיר של התפשרות על סוג הפלטפורמה, רמת האתר, רמת המוצר, או קבלת שירות פחות מפנק.

לתוך התמחור של החנות הוירטואלית נכנסים המרכיבים הללו:

סוג הטכנולגיה והפלטפורמה עליה בנוי האתר ( מג'נטו, שופיפיי, ווקומרס, פרסטה שופ, וויקס או מערכת אחרת..)

 • מורכבות האתר מבחינת פיצ'רים
 • מורכבות האפיון – אפיון מיוחד או אתר מבוסס תבנית
 • מורכבות ורמת העיצוב
 • רמת השירות  – אתר באויר כולל תכנים או ללאכולל הדרכה לתפעול האתר או לא.כמה פגישות הלקוח צריך וכו'

סוג הפלטפורמה עליה בנוי אתר המכירות:

ישנן מגוון רחב של פלטפורמות וההבדלים בינהן עצומים, יש מי שמשווה זאת להבדלים בין סוסיתא, מזדה ומשאית, משאית תביא אתכם אל היעד אך די בטוח שרוב בעלי העסקים לא צריכים אחת……ועדיין בעלי אתרי מכירה רבים קונים אתרים המבוססים על מערכות שאינן מתאימות לצרכים שלכם ואנו רואים בעלי אתרי מכירות רבים אשר בונים אתר מכירות חדש בפלטפורמה אחרת אחרי תקופה ראשונית של ניסוי וטעייה די יקרים.

שופיפיי -חנות וירטואלית מקצועית בבנייה עצמית מהירה

ולעניינו: מערכות סגורות לרב יוזילו את עלויות הבנייה לבניית אתר בסיסי, פלטפורמות לבניית חנות וירטואלית כמו וויקס, לייב סיטי,  ביגקומרס ועוד כמה מאפשרות לבנות אתר מכירה בסיסי ומתפקד ללא צורך במתכנת ולכן העלויות לבנייה זולות משמעותית בתחילת הדרך אך יקרות יותר בהמשך אפילו יחסית לאתרי מג'נטו או אחרים. עדיין ההבדל בין וויקס לשופיפיי הינו משמעותי ביותר כאשר השניה הינה מערכת מקצועית עם תוספים מקצועיים רבים המאפשרים בניית חנות וירטואלית מקצועית לגמרי בעזרת תוספת מתכנת ומעצב ראויים או אחרי בנייה וניסוי וטעייה קצרים יחסית.

מבחינת תמחור: אתר shopify לאחר הוספת עיצובים מיוחדים ותוספים אינו עולה כמו אתר שופייפיי בסיסי – ובשעות העבודה הנוספות לתכנות ושינוי האתר טמון הבדל המחיר.

תוכלו להתנסות בהקמת אתר במערכת שופיפיי בעצמכם בלינק הבא, התנסות 14 יום חינם, עסקים רבים בונים חנות לעצמם ורבים נעזרים בבעל מקצוע לבניית אתר מקצועי יותר. מוזמנים ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר לבניית אתר שופיפיי.

ווקומרס-וורדפרס -המערכת הנפוצה לבניית אתרי מכירה

מחיר הקמת אתר ווקומרס (חנות וירטואלית על בסיס וורדפרס + ווקומרס):

ווקומרס אחת המערכות הפופולריות בארץ (ובעולם) לבניית חנויות וירטואליות שתספק את הבסיס הדרוש לרוב העסקים לתפעול חנות מוצלחת בנוחות
יחסית: המערכת מאפשרת הוספת בלוג, מכירת מוצרים, הוספת אמצעי תשלום נוספים, גמישות עיצובית סבירה, ואין סוף תוספים לשיפור ושינוי האתר.

תמחור של אתר מכירה בסיסי מבוסס ווקומרס נע סביב ה 7-9 אלף ש"ח  אך בפנייה לבוני אתרי מכירה תקבלו גם הצעות באזור ה 20-30 אלף ש"ח. למה זה קורה?

ההסבר הוא שישנה אפשרות לבנות אתר מכירות על בסיס תבנית מוכנה – כלומר עם מבנה מסויים שמגיע מהקופסא, דבר שחוסך שעות עבודה רבות בבניית האתר וגם חוסך יצירת איפיון מורכב ושעות עבודה של מאפיין.

אתרי מכירות מבוססי תבנית יתרונות:

 • פשוט לנהל את התהליך ולקבל אתר מכירה מוגמר עם כמה שפחות "כאבי ראש"  ללקוח ( ולבונה האתרים )
 • חיסכון בשעות עבודה רבות בבניית האתר
 • חוסך את הצורך בשעות עבודה ליצירת איפיון מורכב
 • מקל על העיצוב – חוסך זמן רב בעיצוב האתר
 • חוסך לבעל האתר המון זמן עבודה ו"כאבי ראש" באישורי תוכניות ותיקונים בכל שלב  ושלב

אתרים מבוססי תבנית פרמיום הינם מקצועיים ויעבדו מעולה לרב בעלי העסקים אך מטבעם הינם מוגבלים יותר כך שאם תרצו לשנות מבנה של דף מוצרים או לשנות חלק אחר באתר הגמישות לא תמיד שם ולפעמים יקחו יותר שעות עבודה כדי לבצע שינויים עתידים.

מוזמנים ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר להקמת אתר ווקומרס.

קראו את הסקירות המלאות של מערכת בניית האתרים מג'נטו ומערכת ווקומרס:

האם Magento היא הפלטפורמה המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם?   

האם ווקומרס (woccommerce ) היא הפלטפורמה המתאימה להקמת אתר המכירה שלכם?   

האם שופיפיי היא המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם?

 

אתרי מכירות מבוססי תבנית חסרונות:

 • גמישות נמוכה לביצוע שינויים בהמשך הדרך
 • אין אפשרות לאפיין מבנה מיוחד לאתר (עובדים על מבנה יחסית קבוע)
 • צורכים יותר משאבים ועולים קצת יותר לאט מאתרים בנויים אישית – משמעותי ככל שהאתר גודל וככל שיש יותר מוצרים

מה עדיף ? בניית אתר מכירות תבניתי מול אתר מותאם אישית?

כמובן שאפיון אתר על ידי מאפיין ולאחר מכן עיצוב האתר ובנייה על ידי מתכנת בהתאם לאפיון מאפשרת גמישות גדולה יותר, ועיצובים מקוריים יותר. אך כל אלו לוקחים זמן עבודה רב ולכן גם העלות גדולה יותר ובעל העסק צריך להבין מהם הצרכים של  העסק שלו והאם הוא מעוניין באתר מיוחד או  אתר שיעשה את העבודה ברמה הבסיסית, כמובן שכדאי גם לשקול גם את מהירות הביצוע, ואם מתכננים אתר רציני ועבודה לטווח ארוך או הקמת אתר לבדיקת היתכנות עסקית ראשונית בלבד

מכיוון שמערכת וורדפרס לא תוכננה מראש כמערכת לבניית אתרי מכירות ( זו פלטפורמה לבלוגים בבסיסה), אתרי וורדפרס אינם מושלמים בתור אתרי מכירה ויש להם מגבלות, כאשר אחת המגבלות המרכזיות הינה מגבלת כמות המוצרים ( והשינויים בכל מוצר)  שניתן להעלות לאתר כשהאתר עדיין עובד תקין ומהיר. הבעייה גוברת כאשר מדובר באתר מבוסס תבנית וכדאי לקחת זאת בחשבון. ניתן לשפר את האתר ואת האחסון ולבצע אופטימזציות שונות כדי לגרום לאתר וורדפרס גדול להגיב מהר אך אם האתר שלכם מתוכנן מראש לכמה אלפי מוצרים עדיף לבנות אתר האתר במערכת שתוכננה מראש להיות אתר מכירה.

מוזמנים ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר לבניית אתר ווקומרס או מג'נטו 2 מקצועי

 חנויות וירטואליות- פלטפורמות מקצועיות לבניית אתרי מכירה

פלטפורמות מקצועיות לחנויות וירטואליות: מג'נטו, פרסטה שופ, אופן כארט ועוד

עלויות בניית חנות וירטואלית על מערכות אלו תעלה מ 15 -ועד עשרות אלפי שקלים וזאת שוב בהתבסס על האפיון של האתר, גם באתרים אלו ניתן להשתמש בתבניות מוכנות ולחסוך בעלות האפיון והעיצוב – כמו כן האינטגרציות שתרצו לשלב באתר ישפיעו מאוד על זמן העבודה ועל המחיר:

דוגמא לאינטגרציות ותוספות אפשריות לאתר מכירות:

 • חיבור CRM
 • התממשקות לאמזון, איביי וכו
 • סנכרון אתרים שונים וניהול מלאי
 • בניית גרסת  אתר נייד נפרדת
 • הוספת מגוון רחב של אמצעי תשלום
 • הוספת מספר שפות לאתר

אפשרות נוספת: מחיר בניית אתר מכירה ללא שימוש בפלטפורמה קיימת:

ישנה תמיד אפשרות לבנות חנות וירטואלית על ידי מתכנת ללא שימוש בפלטפורמה קיימת וכאן העלויות מתחילות לטפס משמעותית. הזמן הנדרש מתארך עם הוספת זמן עבודה משמעותי למאפיין, אופציה זו מומלצת לבעל העסק שמגיע מהתחום או מבין ברמה סבירה לאן הוא נכנס מבחינת זמן ועלויות או עם יועץ שמכיר שיכול ללוות את תהליך האפיון, עיצוב ובנייה. חשוב לקחת בחשבון שמערכת הבנויה מאפס תדרוש זמן רב יותר של בדיקות תקינות ותיקון באגים

עלויות: עשרות אלפי שקלים- עד כמה מאות  – תלוי בגודל הפרויקט וברמת האפיון הדרושה

עלויות מאפיין:

מחיר מאפיין סביר הינן כ 150 – 350 ש"ח לשעת עבודה.

עלויות עיצוב חנות וירטואלית:העלאת תכנים לחנויות וירטואליות (טקסטים ומוצרים)

ניתן לעצב חנות וירטואלית בכל פלטפורמה בעלות של אלפי שקלים בודדים אם מתבססים על מבנה קיים, עיצוב יחודי ומושקע יקח זמן רב יותר, מחשבה, פינגפונג אינסופי עם הלקוח עד הצגת העיצוב המיוחל. ככל שהמעצב/ת מוכשר יותר וזריז יותר העיצוב יראה טוב יותר ויקח פחות זמן ולרב עדיף לשלם למעצב יקר יותר שיספק עיצוב ברמה גבוהה כבר בגרסא הראשונה מאשר מעצב זול שידרוש כמה וכמה סקיצות. 

מחיר מעצב סביר הינן כ 100 – 350 ש"ח לשעת עיצוב.

העלאת תכנים לחנויות וירטואליות (טקסטים ומוצרים)

לרוב העלאת תכנים אינה כלולה במחיר בניית האתר ועלויות העלאת תכנים משתנות מאוד מפלטפורמה לפלטפורמה וכמובן תלויה בכמות הטקסטים, הדפים, והמוצרים באתר

בניית חנות וירטואלית יכולה להיות פשוטה או מורכבת מאוד בתלוי לצרכים מהאתר, למי שנכנס לעולם זה לראשונה כדאי מאוד למצא ספקים מוצלחים שלא גובים מחירים גבוהים על אתרים פשוטים אלא באמת מספקים אתר ברמה גבוהה יותר, אם זה ברמת הטכנולוגיה, רמת האפיון, העיצוב והשירות, בניית אתר במערכת לא מוצלחת  יכולה להקשות מאוד על תפעול החנות הוירטואלית ברמת העלאת המוצרים, הפרסום, הקידום או השיווק במקרה הטוב, או לגרום להוצאות גדולות מאוד בעתיד ולהקטין מאוד את סיכויי העסק להצליח כחנות אונליין במקרה הרע.

 

כמה זה פשוט לעבוד איתנו? 

 • שילחו מידע, כמה שיותר מפורט על הפרויקט שלכם:
 • צריכים אתר חדש? נתקשר ונבין מכם האם מדובר בפרויקט פשוט וזול או מורכב 
 • יש לכם אתר קיים ורוצים תיקון פה ושם: תיקון תקלות קטנות וגדולות, שדרוגים, התקנת פלאגינים, הטמעת פיקסלים לגוגל, פייסבוק, גוגל אנליטיקס וכו - נשלח לכם הצעת מחיר פשוטה ישירות למייל וזמן לביצוע
 • מעוניינים בהקמת קמפיין גוגל שופינג בעלות חד פעמית?, כתבו לנו
 • העבודה יכולה להיות על בסיס שעתי או בתמחור קבוע פר פרויקט 
 • למידע נוסף צרו איתנו קשר, נשמח להכיר  
 • אנחנו גם זמינים בטלפון אך תמיד נעדיף לקבל פרטים על הפרויקט, לינק לאתר וכו כדי ליעל את התהליך ולייצר עבורכם הצעת מחיר זולה ומהירה

 

האתר הבא שלכם מחכה לכם, צרו קשר