איזו פלטפורמה מומלצת לבניית אתר מכירה / מסחר (חנות וירטואלית ) ?

איזו פלטפורמה מתאימה לבניית אתר המכירות (איקומרס) שלכם בהצלחה

אם נראה לכם שכולם סביבכם החליטו לפתוח חנות וירטואלית (בשמות אחרים גם אתר מכירות / אתר סחר / אתר איקומרס ) ברשת אז כנראה שאתם צודקים, הגולשים בישראל כבר עברו את מחסום הקנייה אונליין וכשהקונים באים גם המוכרים מגיעים ותחום האיקומרס וחנויות האיקומרס במיוחד צומח במהירות גדולה. בשנתיים האחרונות אנו עדים לגל של פתיחת אתרי חנויות וירטואליות בישראל כשחלק מוצלחות וחלקן קצת פחות – אז לפני שגם אתם בונים את אתר המכירות הראשון או השני שלכם כדאי שתתחילו בהכרות ראשונה עם סוגי הפלטפורמה עליהן כדאי או לא כדאי לבנות את אתר המכירה?

ההיצע בתחום רב והאפשרויות רבות ומגוונות מאוד, ושמות חברות או פלטפורמות להקמת אתרי מכירה נפוצות שתתקלו בהן הם: מג'נטו, ווקומרס, שופיפיי, אופן קארט, וויקס שופס, קונימבו, אי שופ / Magento, Vulosion, Bigcommerce, Shopify,  ומערכות קאסטום מייד אחרות, כשההבדל הראשוני בין המערכות השונות  גדול ומתחיל בתמיכה חלקית בכלים מתקדמים או שימושיות מוגבלת, אם זה מבחינת נוחות שימוש, קושי בתפעול, מגבלות שיווק או פרסום ועד כשלים טכניים ובאגים מרובים.

החלוקה הראשונית שכדאי שתכירו לפני הקמת אתר המכירה וקבלת ההחלטה, אתרי מכירה נבנים בשני סוגי מערכות עיקריים:

בניית אתר מכירה על פלטפורמת Ecommerce סגורות או פתוחות

בנייה אתר מכירות על פלטפורמות אתרי מכירה סגורות (שופיפיי, וויקס, קונימבו, אי שופ, וולושיין, ביגקומרס..):  

איזו פלטפורמה מתאימה לבניית אתר המכירות (איקומרס) שלכם בהצלחה

פלטפורמות סגורות הינן מערכות של חברות מסחריות אותן אפשר לקנות עבור תשלום חודשי, המערכות
כוללות מערכת בניית אתר אינטואיטיבית יחסית, ומספקת את כל הצרכים של בעל החברות בתוך המערכת עצמה על ידי תוספים שפותחו על ידי חברות אחרות, היתרון המשמעותי במערכות סגורות הוא בכך שניתן לפתוח חנות במהירות גדולה ולפעמים גם ללא מתכנתים ובעלי מקצוע אחרים, בנוסף לכך אין לבעל האתר צורך לקנות אחסון בנפרד ודומיין בנפרד  והדאגה לאבטחת האתר ולגיבויים קטנה משמעותית, כך בעל האתר יכול לעסוק בניהול החנות עצמה ופחות בבעיות שדורשות מתכנתים ותחזוקה של אנשי מקצוע.  החיסרון המשמעותי של מערכות בניית אתרי מכירות אלו הוא שבחלק מהן לא קיימים כל הכלים הדרושים לתפעול חנות אונליין מקצועית וקשה עד בלתי אפשרי להעביר את האתר לפלטפורמה אחרת אחרי שהאתר גמור, כך שבעל האתר חייב לבנות אתר חדש לגמרי במקרה שהוא רוצה פיצ'ר מתקדם או תמיכה רחבה יותר בפיצ'רים קיימים.

בניית אתר במערכות כמו וויקס, וויבלי, קונימבו או חברות עשה זאת בעצמך אחרות היא האפשרות הקלה והמאוד ידידותית להיכנס לתחום, אך כדאי להכיר במגבלות של פלטפורמות אלו שבדרך כלל מספקות לעסקים קטנים שרוצים לבנות בעצמם אך פחות מומלצות לעסק שמתכנן לפרסם ולקדם את האתר המכירה ביעילות וליצור תנועה משמעותית לאתר המכירה לאחר ההקמה.

שופיפיי -חנות וירטואלית מקצועית בבנייה עצמית מהירה

ישנן מערכות סגורות מושקעות יותר ומומלצות ביותר גם לבניית אתרים גדולים: מנסיון שופיפיי shopify , וביגקומרס נחשבות מוצלחות גם ברמת הנוחות בעבודה היום יומית בהעלאה קלה של מוצרים לאתר או תפעול הפרסום,  וגם מתקדמות טכנולוגית כך שאפשר לצפות לאתרים מהירים מאוד, עם אפשרויות סליקה מתקדמות ותמיכה בכלים מתקדמים כמו  גוגל אנליטיקס לאתרי סחר וכלי פרסום מתקדמים מאוד כמו רימרקטינג דינמי, פרסום בגוגל שופינג ועוד, כמו כן אתרי Shopify הופכים לנפוצים יותר ויותר גם בישראל כשכבר נבנו מעל 1000 אתרי שופיפיי בעברית (ומעל 500,000 אתרים בעולם).

מערכות אלו מאפשרות גם בניית אתר עם עיצוב משלכם כך שתוכלו ליישם עיצוב בעזרת מתכנת שמתמחה בהן או אפילו לבד עם קצת ניסוי וטעיה והכרה של המערכת גם עיצובים משלכם, העדכון הממש אחרון של שופיפיי כבר מאפשר שכפול החנות שלכם כך שהמוצרים יופיעו גם כחנות בתוך פייסבוק, שזה יתרון שיווקי נחמד.

תוכלו להקים חנות שופיפיי בלינק הבא: בניית (עצמית) אתר שופיפיי

היתרון הגדול בבניית אתר Shopify  הוא בעלויות הזולות להקמת האתר, כשאין עלות משמעותית להקמה אם בונים את האתר לבד והעלות החודשית נמוכה יחסית לאחר החודש החינמי הראשון.

בבנייה אצל בונה אתרי שופייפיי, העלות לבניית אתר מכירה מבוסס שופייפיהיא כ 7,500 ש"ח לאתר מעוצב בעזרת בונה המכיר את הפלטפורמה,  כך שאם יש לכם עסק ואתם מעדיפים לקבל אתר מקצועי מוכן אתם מוזמנים ליצור קשר.

חסרונות לאתרי Shopify בישראל: יכולות פחות טובות להתחבר למערכות חשבוניות ישראליות נפוצות, ועלויות גבוהות יחסית כאשר רוצים להשתמש בפ'יצרים מורכבים מאוד או לבניית אתרים מרובי שפות.

אתרים במערכות ישראליות נפוצות לבניית אתרים (לא חשוב שמות) 

אפשרות שנייה שתתקלו בה כחלק מתהליך החיפוש והיא שחלק מהחברות בארץ פיתחו מערכות משלהן ומאפשרות לבנות אתר מכירה על פלטפורמה שפותחה על ידן מאפס, מערכות אלו מאפשרות את הקמת האתר שלכם בזמן קצר מאוד ותוכלו להיות עם אתר באויר תוך ימים והיתרון ברור.

החסרונות: מערכות אלו אינן נפוצות כמו מערכות מחו"ל בהן בנויות מאות אלפי חנויות ופעמים רבות ידרש המון תכנות נוסף ויקר כדי להוסיף פיצ'ר פשוט שהיה מתווסף בקלות ובמחיר קטן יותר עם מערכות נפוצות יותר. כמו כן ברב המערכות תהיו כבולים למחירי עלויות הפיתוח ולזמינות המתכנתים של החברה שפיתחה את הפלטפורמה כשהמעבר למתכנת אחר הוא בלתי אפשרי.

הקמת אתר מכירות על בסיס מערכת פתוחה: ( ווקומרס וורדפרס, מג'נטו, אופן קארט, פרסטה שופ..)  

מערכת פתוחה היא מערכת חינמית בבסיסה שעליה בנוי האתר, כשהיתרון במערכת פתוחה הוא באפשרות לשליטה של בעל העסק באתר וגמישות רבה יותר לביצוע שינויים במבנה, בעיצוב, באיחסון ועוד. החיסרון לבעל העסק שאינו מתכנת בדרך כלל, הוא הצורך לדאוג גם לקנייה של אחסון, אבטחה וגיבויים לאתר ולכן יש צורך במידי פעם במתכנת גם אחרי בניית האתר. היתרון השני והמשמעותי יותר הוא שבמערכות פתוחות בעל העסק אינו כבול לבונה האתר, וניתן לעבור למפתח אתרים אחר או להעביר את האתר בחופשיות מאחסון של ספק א לאחסון אחר של ספק ב.

זהו יתרון משמעותי שמתגלה לרב בעלי העסקים רק בשלב מאוחר אחרי שבנו אתר וקידמו אותו במערכת אחת וכשהחליט לעבור ספק או אתר ומגלים שזה בלתי אפשרי וכי יצטרכו לשלם שוב על בניית אתר או גרוע מכך לשלם מחירים מופקעים בתפעול אצל בונה האתר המקורי.

מבחינת מערכות פתוחות המגוון רחב ואזכיר את המערכות היותר פופולריות אצל בוני האתרים בארץ:

אתרי מכירות מבוססי וורדפרס ווקומרס wocommerce הם הנפוצים ביותר בארץ כאשר היתרונות המרכזיים בקלות התפעול והתחזוקה ויכולות הקידום המשודרגות. גם לאתרים מסוג זה יש חסרונות והן בעיקר הקושי לתמוך בחנות עם ווקומרס-וורדפרס -המערכת הנפוצה לבניית אתרי מכירהכמות גדולה של מוצרים ללא אחסון משופר מאוד והקושי היום יומי לנהל חנות עם המון מוצרים או עם מגוון שפות. אתרי מסחר גדולים או מורכבים יותר נבנים בדרך כלל במג'נטו שהיא הפלטפורמה הפופולרית ביותר לעסקים משמעותיים, מערכת  שנבנתה מראש רק למכירת מוצרים ובעלת יכולות לנהל אלפי מוצרים מורכבים ללא בעיות. –

קראו את הסקירות המלאות של מערכת בניית האתרים מג'נטו ומערכת ווקומרס:

האם Magento היא הפלטפורמה המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם?   

האם ווקומרס (woccommerce ) היא הפלטפורמה המתאימה להקמת אתר המכירה שלכם?   

האם שופיפיי היא המערכת המתאימה לבניית אתר המכירה שלכם?

ישנן פלטפורמות שנבנו במיוחד לבניית אתרי סחר והיתרון שלהן ברור: מרמת ניהול מלאי, תמיכה באלפי מוצרים בחנות, ניהול כמה חנויות במקביל, ניהול כמה אתרים בשפות שונות באתר אחד ועד תמיכה באלפי תוספים שפותחו במיוחד עבורן במשך שנים : מג'נטו Magento היא פלטפורמת בניית האתר הנפוצה ביותר בעולם (לאתרים גדולים) ובשנה האחרונה אנחנו רואים יותר ויותר חנויות מבוססות מג'נטו בארץ כשבעלי עסקים עוברים ממערכות אחרות אחרי שהתנסו והבינו שיש להם צרכים נוספים אם זה חיבור מערכות מלאי ,ERP ניהול חנויות בכמה ארצות או העלאת מוצרים מורכבים מהרגיל, המערכת מובילה את השוק כאשר החסרון הוא בעלויות גבוהות יותר עקב מורכבות המערכת והצורך בתשלום עבור שרתים חזקים, מהירים ויקרים יותר.

prestashop היא פלטפורמת יעודית לבניית אתרי סחר ומוצלחת מאוד שקצת פחות נפוצה בארץ (מסיבות לא ברורות), העניין הוא שקשה למצא מפתח פרסטה שופ ולכן פחות אתרים נבנים וכאשר תצטרכו להוסיף פיצ'רים או פשוט ימאס לכם לעבוד עם מפתח מסוים תצטרכו להתאמץ קצת יותר כדי למצא מפתח חדש. וגם זה שיקול שכדאי להכיר.  

בפנייה לחברות בניית אתרים כל חברה תמליץ לכם על מערכת או שפת התכנות שאיתה הם עובדים, מי שרגיל להקים אתרי ווקומרס (וורדפרס) ימליץ על וורדפרס ומי שבונה במג'נטו ימליץ על מג'נטו כך שעדיין תצטרכו להחליט בעצמכם עם מי לעבוד ועל איזו פלטפורמה לבנות את האתר.

בבניית אתר רציני לעסק מומלץ לוותר על בנייה עצמית ולפנות למקצוענים, בין אם אתם מעדיפים מערכת סגורה או פתוחה: כך תקבלו אתר מוכן, הדרכה ותוכלו לצאת לדרך  של הקמת עסק אונליין במלא המרץ ועם אתר איכותי שיספק לעסק שלכם את הבסיס המתאים לפעילות מוצלחת אונליין ולשיווק ופרסום מוצלחים.

עלויות לבניית אתר מכירה:

סדרי גודל ומחירי אתרי מכירות משתנים מאוד ונעים בין 8,000 ש"ח לאתר מכירה ועד עשרות אלפי שקלים לאתר מכירות מורכבים יותר, כך שסקר שוק והבנה מה קונים היא משמעותית.

השיקולים הבסיסים בבחירת פלטפורמה לחנות הוירטואלית הם:

 • התקציב שעומד לרשותכם
 • גודל העסק שלכם ומספר האנשים שיתפעלו את האתר
 • מיקום קהלי היעד
 • כמות המוצרים באתר והשינויים לכל מוצר (צבע, מידע, שם..)
 • התממשקויות דרושות למערכות אחרות
 • רמת התמיכה במערכות פרסום
 • אמצעי התשלום הדרושים (ורמת הנוחות ללקוח הסופי)
 • נפח התנועה הצפויה באתר
 • היכולת הטכנית שלכם

אם יש לכם תשובות לכל הנקודות הללו אתם מוזמנים ליצור קשר ולקבל הצעת מחיר לעיצוב (אנחנו קודם מעצבים ורק אז בונים) ובניית אתר  המכירה בפלטפורמה המתאימה לכם. אם אתם מעדיפים לבנות לבד ונתקלתם בקשיים בדרך? מוזמנים ליצור קשר ונמשיך מהיכן שנתקעתם או נשדרג את האתר למערכת מתאימה בהתאם לבקשתכם!

 

 

כמה זה פשוט לעבוד איתנו? 

 • שילחו מידע, כמה שיותר מפורט על הפרויקט שלכם:
 • צריכים אתר חדש? נתקשר ונבין מכם האם מדובר בפרויקט פשוט וזול או מורכב 
 • יש לכם אתר קיים ורוצים תיקון פה ושם: תיקון תקלות קטנות וגדולות, שדרוגים, התקנת פלאגינים, הטמעת פיקסלים לגוגל, פייסבוק, גוגל אנליטיקס וכו - נשלח לכם הצעת מחיר פשוטה ישירות למייל וזמן לביצוע
 • מעוניינים בהקמת קמפיין גוגל שופינג בעלות חד פעמית?, כתבו לנו
 • העבודה יכולה להיות על בסיס שעתי או בתמחור קבוע פר פרויקט 
 • למידע נוסף צרו איתנו קשר, נשמח להכיר  
 • אנחנו גם זמינים בטלפון אך תמיד נעדיף לקבל פרטים על הפרויקט, לינק לאתר וכו כדי ליעל את התהליך ולייצר עבורכם הצעת מחיר זולה ומהירה

 

האתר הבא שלכם מחכה לכם, צרו קשר