איך תשפרו את אחוזי ההמרה בעזרת דוחות ה SEO החדשים בגוגל אנליטיקס

שיפור המרות ומכירות בעזרת דוחות ה SEO החדשים בגוגל אנליטיקס

גוגל משדרגים את מערכת גוגל אנליטיקס והשבוע התבשרנו על עידכון משמעותי נוסף ( אחרי הוספת דוחות USER EXPLORER המאוד מעניינים ) , והפעם חיבור משודרג של נתוני ה google search console  לגוגל אנליטיקס ושדרוג דוח האנליטיקס לתנועה אורגנית.

זהו שינויי קטן אך משמעותי ביותר לקבלת תמונה טובה של ביצועי אתר המכירות שלכם (או כל אתר אחר) ולביצוע אופטימזציה של התנועה האורגנית כך שתייצרו יותר המרות ומכירות!
אז מה חדש בדוחות גוגל אנליטיקס לתנועה אורגנית ?
מהעידכון הקרוב, תוכלו לראות בדוח אחד גם את נתוני החיפוש: כמות החיפושים להם נחשף כל דף מהאתר שלכם, את כמות ההקלקות ואת אחוזי ההקלקה לכניסה לאתר, מיקום ממוצע (בחיפוש ) ובנוסף גם לראות את נתוני השימוש של הגולשים באתר שלכם: מספר דפים לביקור, זמני שהיה, באונס רייט,  השלמת יעדים, רכישות ועוד.

זוהי התמונה של הדוח הצפוי שגוגל פרסמ בהודעה על השידרוג  וכרגילצפויים בהמשך שינויים ועידכונים נוספים:

איך הנתונים בדוחות ה SEO באנליטיקס יעזרו לכם לייצר יותר מכירות?

אם בעבר ביצעתם אופטימזציה שמטרתה לייצר יותר כניסות לאתר, מעכשיו תוכלו לבצע אופטיזציה לשפר את

הכניסות והמיקומים תוך בחינת השפעת השינויים על אחוזי ההמרה והמכירה (באתרי מכירות)

לדוגמא: מצפייה בדוח ניתן להבחין בדפים שהתנועה האורגנית מהם אינה מייצרת מכירות ולבדוק אם קיימת בעייה בתנועה הספציפית או בדף הנחיתה אליו מגיעים הגולשים כדי לשפר אותם.

דוגמא נוספת: מציאת דפים שהתנועה האורגנית אליהם מקנוורטת מצויין (מייצרת מכירות או המרות) ותעדוף דפים אלו מבחינת מאמצי הקידום של האתר שלכם או אפילו פרסום של הדפים הללו להגדלת התנועה האיכותית הזו לאתר. ניתן לבצע את הבדיקות הנ"ל בהתאמה למכשירים, מיקום או  ולבדוק האם יש  הינה רק בתנועה אורגנית ממכשירים מסוימים  ממיקום גאוגרפי מסוים וכו

בדוח זה ניתן לראות גם את מילות החיפוש מהן הגיעו אלכם לאתר אך גוגל מגביל את המידע והוא לא מלא.

 

איפה אפשר לראות את הנתונים והדוחות בגוגל אנליטיקס?

את דוחות הSEO החדשים תוכלו למצא תחת לשונית "רכישה" בממשק גוגל אנליטקס בעברית או תחת  "acquisition " בממשק באנגלית,

אם אתם לא רואים את הנתונים כנראה שעדיין לא חיברתם את הsearch console  למערכת האנליטיקס ורק לאחר מכן הנתונים יתחילו להראות במערכת גוגל אנליטיקס


מעוניינים להבין את נתוני האנליטקס והאתר שלכם ולייצר יותר מכירות מהאתר ?  צרו קשר