גוגל שופינג ופרסומות קניות בגוגל מודעות Google Shopping – המדריך המלא

מה זה גוגל שופינג וממתי זמין  בישראל ! כך תופיעו ותפרסמו ב Google Shopping:

עדות נוספות להתפתחות תחום האיקומרס והמכירה אונליין בישראל הגיע בשבועות האחרונים בהן נצפו מודעות פרסום מסוג גוגל שופינג –  Google Shopping ads בעברית בישראל!

עד כה גוגל אפשרה את השימוש במודעות אלו ( מודעות קניות ) במספר מוגבל של ארצות ( 37 ארצות בלבד) ונראה כי ישראל תהיה המדינה הנוספת שתצטרף לרשימה בקרוב: נצפו בישראל מודעות קנייה בעברית, וכבר עודכן באתר של גוגל שמודעות השופינג נמצאות בבטא (פתוח לחלק מהמפרסמים ) בישראל  וכנראה צפויות להגיע לכלל המפרסמים בגוגל בחודשים הקרובים.

 • רשימת המדינות  (כולל ישראל) בהן ניתן למצוא את מודעות השופינג של גוגל בדף הרשמי של גוגל .
גוגל שופינג בישראל

מודעות קניות הן מכלי הפרסום האפקטיביים ביותר לחנויות וירטואליות וההגעה שלהן לישראל מעוררת עניין רב ותאפשר לאתרי מכירות בעברית למכור יותר ולפרסם ביעילות גדולה ממוצרים בודדים ועד אלפי מוצרים בחנויות וירטואליות גדולות והצפי הוא שעסקים שיאמצו אותן ראשונים ייהנו מערוץ שיווק רווחי במיוחד וגידול משמעותי בנפח המכירות באתר.

המודעות לא מגיעות לבד וחלק לא פחות משמעותי יהיה ההגעה של גוגל שופינג – מנוע החיפוש של גוגל מוצרים אונליין

מה זה גוגל שופינג ? היכן נמצא דף החיפוש של גוגל שופינג

מנוע החיפוש של גוגל מאפשר לגולש לקבל תוצאות כלליות, תוצאות של תמונות, תוצאות וידאו, מפות וגם תוצאות חיפוש  של מוצרים בלבד, כל המוצרים המוצגים בדף זה הם מוצרים שנמצאים במערכת גוגל שופינג בה ניתן לחפש מוצרים נוספים של החנות, מותג מסוים או חיפוש של מוצרים אחרים על בסיס צבע, דוגמא, בד או גיזרה מחנויות רבות אחרות, זהו מנוע השוואת מחירים עוצמתי שישנה את השוק הישראלי וכנראה יהווה תחרות גדולה מאוד לזאפ ולחברות נוספות בתחום.

גוגל-שופינג -מנוע החיפוש למוצרים

גוגל מאפשרים בניית קמפיינים מיוחדים על בסיס המוצרים המופיעים בגוגל שופינג בעזרת מודעות מיוחדות לאיקומרס – מודעות שופינג או "מודעות קניות" בקמפיינים מיוחדים מסוג Shopping

  מודעות קניה של גוגל – Google Shopping Ads :

פרסומות מסוג שופינג מיועדות לפרסום חנויות וירטואליות, מודעות אלו מוצגות ברשת החיפוש של גוגל וניתן למצא אותן מעל התוצאות האורגניות או בצד המודעות האורגניות.

פרסומות גוגל שופינג - כך תמכרו יותר ישירות ממנוע החיפוש של גוגל

בפרסומות אלו מוצגים מוצרים ספציפיים מאתר הסחר שלכם ומאפשרות הצגת הרבה מהמידע הרלוונטי לקניה עוד לפני שהגולש מקליק על הפרסומת ובנוסף וכניסה ישירה ממנוע החיפוש אל עמודי המוצר השונים באתר המכירה, וזאת גם אם יש מוצר אחד או אלפי מוצרים באתר. המודעות מכילות:

 • תמונה של המוצר
 • כותרת
 • מחיר
 • מידע נוסף (מבצעים )
 • בנוסף יש תיאור מוצר אשר אינו מוצג במודעה עצמה, אלא רק בחיפוש בגוגל שופינג

 מיקומי פרסומות גוגל שופינג:

המודעות מופיעות בראש תוצאות החיפוש הרגילות או בצד המודעות האורגניות: לפעמים מודעת שופינג אחת ולפעמים הרבה יותר, בחלק מהזמן המודעות יופיעו במקביל למודעות החיפוש הממומן הטקסטואליות ובפעמים אחרות במקום מודעות הטקסט הממומנות

פרסום בגוגל שופינג- כך נראות המודעות

 יתרונות הפרסום בגוגל שופינג ( בישראל או בחו"ל )

 • היתרון הגדול מאוד של מודעות שופינג על כל שאר סוגי המודעות הקיימות הוא שהגולש רואה את המוצר לפני שהוא נדרש להקליק על המודעה, כך שההקלקות המתקבלות רלוונטיות מאוד ואחוזי ההמרה באתר בהתאם.
 • בדומה למודעות חיפוש רגילות של Google,  מודעות שופינג מוצגות לגולש על בסיס ביטוי החיפוש במנוע החיפוש של גוגל.  ולכן הרלוונטיות הגדולה והיתרון הגדול: גם הצגת המודעה רק למי שמחפש ביטויים ומוצרים מאוד רלוונטיים וגם מידע רב בפרסומת הכוללת: תמונת המוצר, כותרת, מחיר.
 • אפקט משנה – גידול בתנועה האורגנית לאתר – מעבר להקלקות הישירות ממודעות השופינג ישנו  אפקט משנה של עליית אחוזי ההקלקה אל תוך האתר שלכם מהתוצאות האורגניות וקבלת הקלקות נוספות מהתוצאות האורגניות: גולשים שכבר נתקלו בשם המותג ובמוצרים הרלוונטיים מהחנות בראש העמוד ימשיכו בגלילה ויתקלו בחנות שלכם בהמשך החיפוש כאשר הם כבר "מכירים" את המותג ואת הרלוונטיות שלהם לחיפוש שביצעו  – כך במקרים רבים ניתן לראות עליה משמעותית באחוזי ההקלקה האורגניות לאתר כאשר מודעות השופינג פעילות
 • פרסום על שמות מתחרים ופרסום של מתחרים על ביטוי החיפוש של המותג שלכם : מודעות קניות מופיעות "אוטומטית" בחיפוש  ביטויים רלוונטיים לעסק שלכם ובמקרים רבים חלק מהביטויים הללו יכללו ביטויי מותג של מתחרים, או שמות מוצרים ספציפיים של מתחרים. פרסום זה מייצר תנועה מאוד רלוונטית וממירה על בסיס עבודה קשה של המתחרים, לצד היתרון הברור כדאי לקחת בחשבון שמתחרים חכמים יכולים לפרסם על שמות המוצרים והמותג שלכם. ולכן מומלץ להקים גם קמפיין הגנה שיקטין את פרסומי המתחרים על המוצרים שלכם וחשוב מאוד גם לקהל הקונים שלכם.

הקמת קמפיין פרסום הכולל מודעות shopping:

הקמת קמפיין shopping מורכבת יותר מבניית פרסומות אחרות של גוגל, דורשת אינטגרציה עם האתר ובניית קמפיין בצורה מקצועית במבנה שיאפשר גם אופטימיזציה עתידית ואפקטיבית.

ההבדל בין קמפיין כושל לקמפיין רווחי או רווחי מאוד, תלוי מאוד בהקמה ובהכרות עם המוצרים והחנות.

הקמת קמפיין מסוג גוגל שופינג דורשת:

 • פתיחת והגדרת חשבון Google Merchant Center
 • חיבור המערכת לחשבון הפרסום בגוגל אדוורדס
 • בניית פיד מוצרים יעיל
 • אישור המוצרים ב Google Merchant Center
 • קביעת אסטרטגיית פרסום למוצרי האתר השונים
 • הקמת הקמפיין בהתבסס על המוצרים
 • (מומלץ להקים מספר קמפיינים בהתאם לסוגי המוצרים, לקהל לתחרות ולמיקום הגולש בשלבי הרכישה השונים )

בחירת מילות החיפוש הרלוונטיות בהן יופיעו מודעות השופינג שלכם?

בניגוד לרב הקמפיינים של גוגל , בקמפיינים מסוג גוגל שופינג אין אפשרות לבחירת מיקומים או מילות מפתח והצגת המודעות נעשית בצורה אוטומטית על בסיס פיד המוצרים ולכן ביצוע אופטימיזציה מראש לקמפיין הקניות שונה משמעותית מקמפייני חיפוש וחשוב מאוד לבחון את מבנה הפיד והתאמתו לשוק בו העסק פועל ולנישות הספציפיות מאוד של המוצרים השונים.

מכיוון שהמערכת מתבססת על פיד המוצרים, ישנה חשיבות גדולה מאוד לבניית פיד מוצרים איכותי וסופר רלוונטי לאתר המכירה שלכם ובנוסף, חשיבות לבניית הקמפיין בצורה שתאפשר אופטימיזציה בהמשךלרב – שליחת המידע ( הפיד ) הבסיסי מהאתר אינה מספקת ומומלץ לשלוח מידע נוסף ואף להשתמש בכלים נוספים לבניית הפיד ( במיוחד באתרים בהם הפיד כולל אלפי מוצרים )

אופטימיזיצה של קמפיין קניות בגוגל (שופינג):

האופטימיזציה לקמפייני קניות מורכבת ובמקרים רבים כדאי לעבוד עם כלים נוספים כדי לייצר פידים איכותיים חדשים. אופטימיזציה תעשה ברמת הטקסטים, התמונות, ביטוי החיפוש, תמחור, קהלים, ומחיר המוצרים, כשקמפיין מוצלח מבוסס על  פיד איכותי ואסטרטגיה נכונה: מבחירת המוצרים ועד רמות התמחור, בחירת סוגי הקמפיין והמוצרים ועד מבנה איכותי של הקמפיין. ניהול הקמפיין לאורך זמן – והכרות עם המוצרים השונים והשוק בו העסק פועל תאפשר אופטימיזציה יעילה יותר ויותר לאורך זמן.

פרסום החנות הוירטואלית שלכם בעזרת מודעות הקניות של גוגל יאפשר לכם לייצר תנועה נוספת ומאוד ממוקדת, לרוב בעלויות נמוכות משמעותית מפרסומות חיפוש רגילות וקהל ממוקד מאוד ורלוונטי למוצרים שלכם באתר,וחשוב מכל  – מכירות רבות נוספות ולקוחות חדשים בעלויות נמוכות. הקמת הקמפיין דורשת עבודה, מחשבה וזמן ומומלץ מאוד להשקיע בשלב זה כך שהקמפיינים יתפקדו בהמשך, הקמה לא נכונה תקשה מאוד ולא תאפשר ביצוע אופטימזציה יעילה ותדרוש בנייה מחדש של הפיד ופרסום מחדש ( הוצאה משמעותית) עד לאיסוף מידע וביצוע אופטימזציה נוספת.

אנו מבצעים פרויקטים של הקמה וניהול של קמפייני פרסום בגוגל שופינג לאתרי סחר מסוגים שונים ממג'נטו, שופיפיי, ווקומרס, או חנויות אונליין הבנויות בכל פלטפורמת איקומרס אחרת.

מעוניינים במידע נוסף ?  צרו קשר