איך לפרסם לגולשים במובייל ולמכור בדסקטופ בעזרת פרסום נכון בפייסבוק ובגוגל

איך לפרסם לגולשים במובייל ולמכור בדסקטופ בעזרת פרסום נכון בפייסבוק

שוק הפרסום בגוגל ובפייסבוק עובר שינויים רבים בחודשים האחרונים וכבר חזינו בשינוי גדול מאוד בדף התוצאות בחיפוש בגוגל כאשר גוגל הורידו את מודעות הצד ודחפו את כל המפרסמים להצטופף ב 7 מיקומי פרסום במקום ב11. שינוי זה צפוי להעלות את מחיר הפרסום בגוגל ובמיוחד לפגוע בלקוחות הפחות מקצועיים בעלי דפי הנחיתה הפחות מותאמים ובעלי ציוני האיכות הנמוכים יותר.

אך ישנו שינוי גדול שחווינו בחודשים האחרונים והינו עלייה מתמשכת במחירי הפרסום למכשירי דסקטופ בפייסבוק ודחיפת המפרסמים לכיוון הפרסום במובייל ובכלי פרסום אחרים שפייסבוק מציעה (אינסטגרם, מודעות צד, תנועה מאפליקציות נלוות וכו) שם מחירי ההקלקות עדיין נמוכים משמעותית ומשתלמים לעסקים רבים. כך שכדאי מאוד להשאר מעודכנים ולדעת באילו מודעות להשתמש ובאיזה מבנה מחיר ( תשלום לליד, לקליק, לליק לחשיפה וכו) לנהל את הקמפיינים – ההבדל בתוצאות הינו משמעותי מאוד והעלויות יכולות להיות כפולות ויותר.

לבעלי עסקים רבים המפרסמים כדי לייצר לידים לעסקים שלהם אין בעייה לעבור ולייצר לידים במובייל מכיוון שבמקרים רבים אף יותר קל לקנוורט ( לייצר ליד) במובייל לעומת הדסקטופ  וזאת על ידי שימוש במודעות הלידים של פייסבוק. אך לבעלי אתרי מכירה עליית המחירים בפרסום במודעות דסקטופ הינה קריטית, מכיוון שאתרי סחר מצליחים להפוך לקוחות מבקרים ללקוחות משלמים באחוזים נמוכים משמעותית מתנועת מובייל לעומת תנועת דסקטופ, כשבמקרים רבים השינוי מגיע ל60% ויותר

טבלת אחוזי המרה בגלישה ממכשירים ניידים לעומת נייחים:

אחוזי המרה- ניידים לעומת דסקטופ

איך לבחון את אחוזי ההמרה לפי מכשיר באתר המכירות שלכם:

מומלץ לבחון את השינוי באחוזי המכירה לפי מכשיר באתר שלכם בדוחות האיקומרס של גוגל אנליטיקס כשמוסיפים Devices  כמדד משני ולראות מהו השינוי אצלכם באתר.כמו כן מומלץ לבחון את עלויות הפרסום והמכירה בפרסום בפייסבוק לפי מכשיר ולראות אם השינוי בעלויות המכירה משמעותי וכמובן לבחון את המודעות לפי סוג המכשיר בו פרסמתם

אז מה עושים כדי לייצר תנועה רלוונטית בזול ועדיין לייצר ROI חיובי.

  • מחקרים מראים ש37% מהגולשים מתרשמים ועושים מחקרי שוק דרך המובייל ולבסוף מסיימים את התהליך בקנייה מהמחשב הנייח
  • הסיכוי שגולש יקנה מהנייד קטן ב65 אחוז מהסיכוי שיקנה מהנייד

הגולשים עדיין לא מוכנים לקנות מהמכשיר הנייד ולכן כדאי לחשוב על ניצול יעיל יותר של התנועה מהנייד כשהפוקוס המרכזי לא צריךך להיות ניסיון לייצור מכירה אלא נסיון לייצר חווויה חיובית, קשר ראשוני, ולנסות ולייצר אינטראקציה משמעותית עם האתר: שהייה ארוכה יחסית, צפייה מעמיקה במוצר מסויים,  וכמובן הרשמה לרשימת דיוור, שיתוף, או מעקב ברשתות החברתיות. כל אלו יאפשרו לנו להגיע לקהל זה בהמשך הדרך במגוון כלים מטורגטים יותר ולפרסם לאיכותייים שבהם בפייסבוק בעזרת מודעות רימרקטינג (עדיף רימרקטינג דינמי ) – כאשר ההקלקות יהיו יקרות יותר משמעותית אך רלוונטיות מאוד והסיכוי למכירה יהיה גדול משמעותית: גם מכיוון שזו אינה הפגישה הראשונה של הגולש עם האתר שלכם וגם מכיוון שלגולשים נוח יותר לקנות כאשר הם גולשים מהמחשב הנייח.

שיטה זו להמיר לקוחות ממוביל לדסקטופ יעילה מאוד בפרסום בפייסבוק אך תעבוד פחות טוב בפרסום רימרקטינג בגוגל שם הטכנולוגיה קצת שונה ועדיין לא בשלה להעביר גולשים ממובייל לדסקטופ. כך שההמלצה היא לייצר תנועה ממובייל גם בגוגל – ואחר כך לבצע רימרקטינג מבוסס נתונים: למי שהגיע לשלבים מתקדמים בקנייה, או שהתעניין במוצר מסויים. ( עדיפות לרימרקטינג דינמי )

כמובן שמומלץ גם לשלוח מיילים מתאימים ומותאמים ללקוחות ולשמור על קשר עם הלקוחות הפוטנציאלים ברשתות החברתיות, לאורך זמן רשימת המיילים הזו תהווה את ערוץ המכירות היעיל ביותר שלכם.

התעניינתם? מעוניינים במידע נוסף: אתם מוזמנים לעשות לייק או ליצור איתנו קשר להתחלת הפרסום המבוסס נתונים של העסק שלכם