דוחות יוזר אקספלורר user explorer גוגל אנליטיקס – הבנת הגולש הבודד

גוגל אנליטיקס – דוחות יוזר אקספלורר user explorer – הבנת התנהגות הגולשים באתרי מכירות

גוגל משדרגים את מערכת גוגל אנליטיקס עם הוספה של דוחות מבוססי יוזר שהיו כל כך חסרים במערכת עד היום,  הדוח החדש נקרא יוזר אקספלורר User Explorer והוא יאפשר לכם לעקוב אחרי פעילות המשתמש הבודד במהלך הביקור שלו באתר  וגם במהלך הביקורים הבאים שלו באתר כך שתקבלו נתוני גלישה מאוד מעניינים ושימושיים לשיפור ההבנה של תנועה ואינטרקציה של הגולש היחיד עם  האתר או האפליקציה שלכם בכל שלבי החיים שלו.  דוחות יוזר אקספלור הם דוחות מבוססי client id – כלומר כל גולש שנכנס לאתר מקבל מגוגל מספר יחודי (מעין ת.ז) שילווה אותו במהלך הביקור הנוכחי ובמהלך הביקורים הנוספים שלו באתר, מספר זה יוצג בדוחות גוגל אנליטיקס עבור כל גולש ואיתו המון נתונים מעניינים נוספים.      

אילו נתונים אפשר לראות בדוחות יוזר אקספלורר?

user-explorer

דוח יוזר אקספלורר הבסיסי מאפשר צפייה ברשימת הגולשים השונים שביקרו באתר כאשר לכל גול מוצג על ידי מספר – קליינט אי די client id – מספר זה הוא המספר היחודי שכל גולש שמבקר באתר שלכם מקבל מגוגל, הclient id מלווה את הגולש בכל ביקוריו באתר. לכל גולש ניתן לראות את כמות הביקורים ( sessions) ממוצע זמן לביקור, באונס רייט, הכנסות, כמות רכישות שביצע, ואחוז המרה לגולים שהוגדרו מראש

הקלקה על כל  כל אחד ואחד מהגולשים ( על ה client id ) תספק לכם מבט מעמיק מאוד על התנועה וההתנהגות של הגולש באתר או באפליקציה שלכם, תוכלו לראות מאיזה ערוץ הגולש הגיע לראשונה, באיזה דפים ביקר, איזה איוונטים וגולים ה"הפעיל" וכמה רכישות ביצע כאשר הוא נע באתר – כל הטוב הזה מוצג כולל תאריך והשעה מדויקת בהם כל ארוע קרה.

כל ביקור מוצג בנפרד ובראשיתו גם סיכומון של כמות האינטראקציות של הגולש עם האתר בביקור זה

לדוגמא באתר איקומרס ישראל:

ניתן לראות שגולש מספר ###### הגיע מביקור אורגני, קרא כתבה בבלוג בנושא שיפור אחוזי המרה, עבר לדף נוסף, בילה בדף 2.2 דקות, הפעיל את האיוונטים X ו Y …ועבר לדף אחד ובסופו המיר (הפעיל איוונט המרה).

כך שאם אתם מעוניינים לקבל עוד מידע על כמה הגולש שנרשם מכיר אתכם לפני שיחת המכירה, זה המקום.

באתרי איקומרס תראו גם נתוני מכירות לכל גולש.  ( בהנחה שהטמעתם איקומרס אנליטיקס ),

אתר איקומרס ישראל לא מוכר וגם לא מוטמעים בו דוחות מכירה ולכן אין מידע על טרנסאקציות,  אך המחשבה הראשונה שעלתה לאחר צפייה בדוח זה הינה להטמיע איקומרס אנליטיקס כדי לקבל מידע על המרות גם ברמת הגולש היחיד בדוח היוזר אקספלורר.

<p

שיפורים מומלצים לדוח user explorer:

כרגע המספר המוצג לכל גולש הינו אנונימי לגמרי ואין לכם את היכולות לחבר בין התנהגות הגולש לגולש עצמו- הוספת מידע ממערכת הCRM שלכם – תוכל לספק לכם חיבור בין כל מידע בדוח הנ"ל לגולש המסויים לפי הID שלו בCRM שלכם. כך שבמקרה שגולש מסויים מתלונן על בעייה באתר ניתן יהיה להיכנס לדוחות יוזר אקספלורר באנליטיקס ולמצא את הדף או המיקום הבעייתי בו הגולש חווה את הבעייה ( ובתקווה לתקן אותה לאחר מכן).

אופטימיזציה לאתרי מכירה בעזרת דוחות יוזר אקספלורר:

מנסיון עם כלים אחרים שמספקים מידע ברמת התנהלות היוזר היחיד, צפייה בדוחות אלו ומעקב אחרי התנהגות הגולש תעלה שאלות ותהיות רבות לגבי התנהגות הגולשים שלא תמיד עושים מה שמצופה מהם. ומכיוון שהמידע הוא פר גולש כדאי לקחת כל התנהגות או ארוע ולהתיחס אליו כמקרה יחד שיכול (אך לא חייב ) להעיד על הכלל. כך ששוה לבחון האם ההתנהגות הספציפית שנצפתה מאפיינת גולשים רבים וזאת על ידי צפייה בדוחות הרגילים של גוגל אנליטיקס שם ניתן לקבל תמונה רחבה יותר.

השימוש הראשוני והכל כך אפקטיבי באתרי מכירה הוא לעבור על נתוני הלקוחות המקנוורטים או המשלמים אחד אחד ולהבין מהו המסלול אותו עברו בדרך אל ההמרה או התשלום. ולאחר מכן לעבור על חלק מהגולשים הלא משלמים ולהבין את הבדלים בינהם.

דוחות אלו הם גם הכלי היעיל ביותר להראות למנכ"ל ולמנהל השיווק  שרבים מהגולשים התחילו את המסע לרכישה בקמפיין שלכם משם עברו דרך המייל קראו כתבה בבלוג ובסוף גם רכשו…וכי לקמפיין אפקטיבי יש משמעויות והמרות שמגיעות גם בהמשך הדרך.

<p

בדיקה נתוני גולשים שנטשו עגלה או נטשו בשלב התשלום באתרי מכירה:

ידוע לנו שגולשים רבים מוסיפים מוצרים לעגלה ונוטשים את העגלה ללא תשלום, הבנצמרקים בתחום מציגים נתון של כ 50% -60% נטישה ! בדיקה של נתוני הגולשים הנוטשים תגלה לאן עזבו ולאילו דפים אחרים עברו:

לדוגמא: גולשים שנטשו וביצעו חיפוש או הגיעו לדף המציג את מדיניות ההחזרות באתר

נתוני אלו נמצאים גם ברמת המקרו בדוחות אנליטקס הרגילים אך קל יותר להבין את התנועה במעקב אחרי גולשים ברמת היחיד. ולקבל רמזים נוספים על הסיבה לנטישה.

לדעתי הפשטות בדוח והעניין בצפייה בנתוני גולש יחיד ובחווית הגלישה שלו תדחוף משתמשים רבים יותר לשימוש בגוגל אנליטיקס על בסיס קבוע וכנראה שגם אנשי UX ימצאו בדוח זה שימושיות רבה להבנת תנועת הגולש באתר.

איפה תמצאו את הדוחות בממשק של גוגל אנליטיקס?

הדוח נמצא בתפריט הדוחות הצדדי תחת behavior או התנהגות גולשים בממשק בעברית.

מעוניינים במידע נוסף והטמעת איקומרס אנליטיקס לקבלת המידע המלא- צרו קשר

הטמעות גוגל אנליטיקס מתקדמות והדרכות גוגל אנליטיקס מתקדמות