לא רואה את נתוני המכירות בגוגל אנליטיקס?

לא רואה את נתוני המכירות של האתר בגוגל אנליטקס? הגיע הזמן להוסיף דוחות מתקדמים

בשנה האחרונה , כנראה בעקבות הגידול במספר אתרי המכירות והכניסה של אנשים חדשים רבים לתחום  שיווק אתרי המכירות (בעלי אתרים וספקי שיווק ללא ניסיון בתחום ) התחלתי לקבל פנויות רבות ושאלות כמו  " למה אני לא רואה את נתוני המכירות באנליטקס"  או  " איך אני יודע מאיפה הגיעו המכירות באתר שלי ? " כל השאלות הללו התווספו לשאלה הבסיסית יותר "למה אין לי מכירות מהאתר? " "איך אני יודע מה הבעייה בגללה האתר לא מוכר?"

אז החלטתי לכתוב פוסט קצר על העניין ולענות על השאלה הבסיסית: מדוע אתם לא רואים את נתוני המכירות במערכת האנליטקס?

התשובה די פשוטה והיא שאין נתוני מכירות בדוחות המובנים בגוגל אנליטקס וכי כדי לראות את המכירות שהאתר מייצר יש צורך להוסיף דוחות מיוחדים שנקראים דוחות איקומרס. (יש גם דוחות איקומרס מתקדמים אבל זה לפעם הבאה)

דוחות האיקומרס הבסיסים מבוססים על קוד שנשלח מהאתר, ואת הקוד צריך להטמיע בדפים המכירה, בדפי המוצר ובשאר האתר.  קוד זה שולח מידע אל מערכת גוגל אנליטקס והמערכת יכולה להציגו בדוחות המכירה המיוחדים לאחר מכן.

מעבר לקוד אותו תצטרכו להוסיף לאתר שלכם יש גם צורך בשינויי הגדרות במערכת האנליטקס עצמה ובבניית הדוחות עצמם. ( תצטרכו גם להסתכל בדוחות  מידי פעם )

החדשות הטובות הן שאם אתם עובדים עם פלטפורמות איקומרס נפוצות כמו שופיפי, ביגאיקומרס או מערכות גדולות אחרות תוכלו להטמיע את הקוד לאנליטקס איקומרס בצורה יחסית פשוטה וקלה ואתרי התמיכה של החברות הללו יסבירו בפשטות איך לעשות זאת ( עדיין קצת עבודה )

החדשות הפחות טובות : אם האתר שלכם נבנה במערכות פחות נפוצות או נבנה במיוחד עבורכם אזי רוב הסיכויים שתצטרכו להתמיע את הקוד בכל הדפים הדרושים ולשלוח את הנתונים לגוגל אנליטקס בדרך הארוכה יותר. ( קצת יותר עבודה ובדיקות כי לראות שהכל עובד)

מה שברור הוא שבכל מקרה אם כבר השקעתם זמן וכסף ובניתם אתר מכירות והשקעתם בעיצוב, אפיון ופיתוח חשוב להשקיע גם בהטמעת מערכת דוחות איקומרס אנליטקס כבר לאחר סיום בניית האתר, ולא להגיע לשלב בו הוצאתם כספים רבים על פרסום ושיווק ורק לאחר מכן להתחיל לשאול מה עבד? למה אני לא יודע מה עבד? כי לא התמעתי דוחות שאפשרו לי לדעת.

ההמלצה לנתח את נתוני האתר חשובה לכל בעל אתר אך בתחום אתרי המכירות ההמלצה חשובה שבעתיים ותגלה בעיות בתהליך המכירה מוקדם מאוד, תגלה לכם אם יש בעייה טכנית, או עיצובית באחד מדפי המוצר וכמובן תחבר בין המקור ממנו מגיעים הגולשים אל המכירה של כל מוצר ומוצר כך שתתאפשר אופטמיזציה של ערוצי השיווק שלכם כדי לשמר את הערוצים הרוחיים בלבד ולא להוציא כסף על הערוצים המפסידים.

מקווה שתקראו את הפוסט הזה קצת לפני שסימתם את בניית האתר ושתהיה הראשונים שקודם חושבים ואחר כך משווקים..