רימרקטינג דינמי בפייסבוק וגוגל – פרסום לאתרי מכירה

פרסום אתר מכירה – רימרקטינג דינמי בפייסבוק ובגוגל – מחזירים את הגולשים להשלמת הרכישה

גוגל ופייסבוק מאפשרים להציג באנרים או מודעות שיוצגו למי שביקר באתר שלכם על בסיס מוצרים בהם צפה, כך שלקוח שביקר באתר מכירה ובו דף מוצר עם מכונית אדומה , יראה באנרים או מודעות בהם תמונה ופרטי המוצר ילקחו מהאתר, כלומר פרסומת ובה המכונית האדומה. רימרקטינג דינמי מבוצע אוטומטית בעזרת הטמעת סקריפטים דינמיים באתר ויכול להתבצע למאות או אלפי מוצרים. מודעות רימרקטינג הדינמיות מוצגות ברשת כך שכל גולש יקבל תזכורת משמעותית לגבי המוצר בו התעניין והסבירות שישלים את העיסקה גדלה משמעותית.

כך ש גם באתר עם מאות או אלפי מוצרים ואלפי גולשים שונים עדיין כל גולש יקבל באנר המותאם לעמוד המוצר בו התעניין,  וכל זאת בצורה אוטומטית אחרי הטמעת הקודים המתאימים ובניית הקהלים וקמפייני רימרקטינג מתאימים לאתר המכירות שלכם. המודעות הדינמיות מאוד פופלריות ובגלישה באתרי מכירה בארצות הברית השימוש בהן נפוץ מאוד ונחשב ליעיל מאוד בהגדלת אחוזי המרה מאתרי מכירות.  ( תבקרו באמזון במוצר או שניים ותמשיכו את הגלישה ברשת).

כיום ניתן כבר להקים קמפייני רימרקטינג דינמי גם בארץ והכלי נהיה נפוץ יותר ויותר בעקבות התוצאות המעולות והעלויות הזולות יחסית ליצירת מכירות.

האם מודעות הרימרקטינג הדינמיות של פייסבוק וגוגל שימושיות לאתר האיקומרס שלכם?

מודעות רימרקטינג דינמי - דוגמא- מודעות גוגל

רימרקטינג רגיל – אם אתם מוכרים שירות או מוצר באתר שלכם רימרקטינג רגיל הוא הבסיס ומומלץ מאוד לבנות קמפיין שירוץ ויציג מודעות להחזרת הגולשים לאתר גם אם אתם לא מפרסמים בכלל ומסתמכים רק על תנועה גולשים מרשתות חברתיות או מתוכן שיצרתם באתר ( seo ), עדיין קמפיין רימרקטינג יחזיר את ההשקעה ויחזיר גולשים להשלמת העיסקה באתר.

רימרקטינג דינמי – בארץ יפתח כרגע לפרסום אתרי מכירה בתחומי התיירות, אתרי דילים, אתרים למכירת והשכרת נדלן, ואתרים בתחום החינוך- כמו אוניברסיטאות ומכללות למינהן. אם יש לכם אתר עם חשבון לפרסום בחול  אז תוכלו גם להפעיל מודעות גם באתרי ריטייל – אתרי מכירה ( חנויות וירטואליות )  בהן יש מגוון מוצרים.

רימרקטינג דינמי באתרי דילים – מכיוון שבאתרים אלו המוצרים משתנים מהר מאוד, ומוצר שקיים היום מחר כבר לא מוצע למכירה זה מאוד מקשה לנהל קמפיין רימרקטינג דינמי בצורה יעילה ולכן השימוש המרכזי הוא רק למוצרים שלא נמכרו או שיש טווח זמן של כמה ימים עד לסיום המלאי של כל מוצר.

שימושיות:

הצגת באנר דינמי לכל הגולשים שהגיעו לדף מוצר ההליקופטר ועזבו ללא השלמת הקנייה כאשר על הבאנר יופיע ההליקופטר בתוספת הכיתוב – מבצע ליום אחד-20% הנחה. ( או כל מבצע אחר) תהיה אפקטיבית מאוד ותגדיל את המכירות באתר אך גם מעבר להצעת המכר – לקוחות רבים מתמהמים עם הקנייה ועצם התזכורת תיצר מכירות נוספות.

שימוש מעניין ומורכב קצת יותר לרימרקטינג דינמי יבוסס על נתוני גוגל אנליטיקס ופייסבוק:

בידקו תוך כמה זמן רוב הגולשים שלכם באתר משלימים את העיסקה: נניח ש 90% מהעסקאות נסגרות תוך 10 ימים מהביקור הראשון באתר כך שמי שלא קנה אחרי 10 ימים כנראה כבר שכח מהעניין ולא יקנה.  באנר דינמי עם ההליקופטר מהדוגמא ובתוספת קופון להנחה משמעותית ומוגבלת בזמן שיוצג רק למי שביקר באתר לפני יותר מ 10 ימים וגם לא השלים את הקנייה ייצר לכם אחוזי קנייה גבוהים מלקוחות שכבר היו אבודים.

כמובן שההצעה כזו יכולה להיות מיושמת על כל מוצרי החנות במקביל ובצורה אוטומטית.  אותה שיטה יכולה להיות מיושמת על בסיס של מספר הביקורים באתר, אם ידוע שאחרי 5 ביקורים רב הקונים לא חוזרים להשלמת הקנייה או שהסיכוי להשלמת הקנייה הוא קלוש. או על כל נתון דומה אחר.

מומלץ להתאים את אסטרטגית הרימרקטינג בהתאם לאופי המוצר או השירות הנמכר, בהתאם למחירים, לשינויים עונתיים במחיר, למלאי המוצרים, ולתהליך הרכישה בכל תחום.

הטמעת רימרקטינג דינמי דורשת הוספה של קוד ששואב את התמונה והטקסט של המוצרים והעלאת פיד של המוצרים למערכת הפרסום, לאחר מכן הגדרת הקמפיין  בהתאם לאופי וסוגי המוצרים הנמכרים באתר המכירות.

האופטימזציה של קמפיינים דינמיים דורשת מבט מעמיק אל הנתונים ומחשבה על הזמן וכמות ההופעות האופטימלית לכל מוצר, לקוח בהתבסס על מגוון הנתונים בשילוב התנהגות הגולשים באתר.

אם כבר החלטתם להשקיע בקמפיין מוצרים דינמי לאתר הסחר שלכם, תצטרכו להטמיע את הסקריפטים של גוגל לייצר פיד וחבר את כולם בקמפיין מטורגט לקהל המתאים לאתר שלכם, על בסיס מאפייני הגלישה של הגולשים באתר.

* להטמעה, בדיקה, בניית פיד מוצרים והקמת קמפיין רימרקטינג דינמי באתר מכירות,- מוזמנים ליצור קשר

פרסום אתר מכירה : פרסום מתקדם בגוגל -מודעות רימרקטינג בחיפוש ומודעות שופינג

פרסום אתר מכירה : פרסומות רימרקטינג למתקדמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *